Kategorie
Kości i Stawy Zdrowie

Wskazówki dotyczące zapobiegania żylakom

Wskazówki dotyczące zapobiegania żylakom

Żylaki są dobrze znanym problemem. Występują one u milionów ludzi na całym świecie i uważa się, że kobiety są bardziej narażone na ryzyko niż mężczyźni. Ciąża jest kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do większego ryzyka ich wystąpienia. Są one również bardziej powszechne wśród osób, które pracują w biurze i muszą przebywać w nim przez cały dzień. To z kolei sprawia, że są one bardziej podatne na otyłość , która jest ponownie czynnikiem wpływającym na pojawienie się żylaków. Są dość „bezczelne” i często może być trudno się ich pozbyć, bez względu na to, jak bardzo się starasz.

Jako dodatkową alternatywę można rozważyć kilka ofert z naturalnymi składnikami, na przykład naturalny krem NanoVein.

Niektórzy ludzie uważają je tylko nieprzyjemny wygląd , ale tak jest w przypadku gdy żylaki nie przynoszą im bólu i dyskomfortu . Najlepiej jednak dołożyć wszelkich starań, aby poprawić ich kondycję. Wiele osób zwraca się do opieki nad nimi w domu, stosując różne zioła i tradycyjne metody.

Nasz zespół wybrał jedne z najbardziej znanych ziół, aby pomóc w leczeniu żylaków. Przyjrzeliśmy się również innym metodom, takim jak większa aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Chcesz się dowiedzieć, jak każde z nich działa? Zostań z nami do końca i dowiedz się!

Gotu Kola na najpiękniejsze żyły i wystarczającą ilość kolagenu

Gotu kola to roślina znana również jako Centella azjatycka. Zawiera ona substancję zwaną frakcją triterpenową azjatyckiej centelli. Jest to szczególnie przydatne dla żylaków , ponieważ sprzyja produkcji kolagenu i elastyny. Elementy te są potrzebne do wzmocnienia podszewki i ścian żył , a także piękno skóry wokół nich . Silne, wzmocnione żyły są mniej podatne na dylatację. Elastyna i kolagen są elementami, które ludzie przestają produkować z wiekiem – co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków. Gotu kola ma również pozytywny wpływ na zmniejszenie obrzęku i wspomaganie krążenia krwi.

Arnica Górska do wspomagania układu mięśniowo-szkieletowego

Arnika jest jednym z najbardziej znanych ziół, jeśli chodzi o wspomaganie układu mięśniowo-szkieletowego i stawów. Jeśli cierpisz na ból związany z żylakami, to arnika może pomóc. Chociaż nie jest stosowany bezpośrednio, może mieć dobry wpływ na ogólną mobilność i aktywność fizyczną. Dlatego trzeba znaleźć podobny naturalny lub organiczny roztwór z zawartością arniki. Na przykład, naturalny krem promujący stan żylaków.

Dokonaj zmian w swojej diecie!

Retencja wody może mieć negatywny wpływ na żylaki. Wynika to głównie z nadmiernego spożycia słonej żywności. Potas pomaga w rozwiązaniu tego problemu. Dlatego zaleca się spożywanie pokarmów bogatych w potas. Oto niektóre z nich:

 • Migdały;
 • Pistacje;
 • Soczewica;
 • Biała fasola;
 • Ziemniaki;
 • Sałata;
 • Łosoś;
 • Tuńczyk.

Ta lista żywności jest dość niskokaloryczna i może być przydatna dla osób z nadwagą. Mając trochę za dużo wagi również zwiększa szanse na rozwój żylaków . Dzieje się tak dlatego, że masa całego ciała jest utrzymywana przez dolną część układu mięśniowo-szkieletowego. Jeśli uważasz, że masz trochę nadwagę i cierpisz na żylaki , lepiej jest wybrać odpowiednią dietę i postępować zgodnie z nią. Ale nie uciekaj się do ekstremalnych i niebezpiecznych diet dla szybszej utraty wagi, ponieważ mogą one mieć raczej negatywny wpływ!

Spożywanie większej ilości flawonoidów

flawonoidy-

Flawonoidy to grupa naturalnych substancji występujących w owocach, warzywach, herbacie, winie, kwiatach. Są one niezwykle użyteczne dla całego ciała. Definicja ta jest podana przez Bibliotekę Narodową Medycyny Stanów Zjednoczonych.

Jedzenie większej ilości żywności zawierającej flawonoidy może również pomóc żylakom szybciej się kurczyć.

Poprawiają one krążenie krwi , które będzie utrzymywać jego ruch , a tym samym zmniejszyć prawdopodobieństwo pogorszenia stanu żył . Pomagają również w wyrównywaniu ciśnienia krwi w tętnicach i mogą rozluźnić naczynia krwionośne. Wszystkie te procesy mogą mieć korzystny wpływ na żylaki.

Potrawy bogate we flawonoidy obejmują:

 • Warzywa – cebula, papryka, szpinak, brokuły, czosnek.
 • Owoce – owoce cytrusowe, winogrona, wiśnie, jabłka i jagody
 • Kakao
 • Herbata
 • Wino

Przepływ i krążenie krwi

Noszenie obcisłego ubrania może ograniczyć przepływ krwi do żylaków. Krążenie krwi poprawia się zazwyczaj poprzez noszenie luźnej odzieży, która nie ogranicza przepływu krwi do dolnej części ciała.

Jeśli jesteś kobietą i miłośniczką obcasów, być może będziesz musiała się poddać. Płaskie buty mogą również pomóc w pozytywnym promowaniu ich kondycji. Jeśli nadal masz ważne spotkanie i musisz być w gęstwinie, nie panikuj.

Nie przestawaj się ruszać

Unikaj stania w miejscu przez długi czas. Jeśli musisz – wstań i idź na chwilę. Zmień pozycję nóg, aby wspomóc krążenie krwi. Masuj, jeśli sytuacja na to pozwala.

Proszę starać się nie krzyżować nóg, gdyż może to jeszcze bardziej ograniczyć przepływ krwi. Jednakże, można zachować opakowanie NanoVein naturalnego żelu na żylaki w pobliżu , jeśli nie zawsze można go przestrzegać.

Bądź aktywny i wolny!

Nawet w przypadku żylaków, najważniejsze czynniki są jasne – zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne. Chociaż czasami mogą wydawać się nieistotne, mogą zmienić nasze życie. W dzisiejszych czasach przepływ informacji jest ogromny, jesteśmy zalewani reklamami najnowszych i najsmaczniejszych hamburgerów, pizzy, ciast – nie poddawaj się im! Żyj dobrze, bądź aktywny i spożywaj zdrową żywność!

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Proveiner Forte, Provenex Gel, Arthrolon