Kategorie
Odchudzanie

Piperine Forte – odchudzanie – 2020 – cena, skład, opinie, gdzie kupić

Ostatnia dekada była świadkiem obsesji na punkcie diety ketogenicznej. Jego zasady opierają się na mechanizmie przetwarzania przez organizm ludzki pierwiastków spożywanych jako pokarm, wykorzystujących je do produkcji energii. Nazywa się to ketonem i opiera się na tak zwanych „ketonach” – cząsteczkach, które mózg syntetyzuje. Dzieje się tak, gdy poziom glukozy (cukru/wodorowęglanów) we krwi znacznie spada.

Nasz organizm może przestawić się na podobny reżim keto, gdy stopniowo ograniczymy spożycie węglowodanów. Prawda jest taka, że większość organów może funkcjonować normalnie, używając tłuszczu i białka jako „paliwa”. Mają genetyczną wiedzę, jak to zrobić. Jedyne czego potrzebują to małe przypomnienie.

Jak działa dieta ketogeniczna i dlaczego jest tak popularna?

Statystyki z wyszukiwarki giganta Google pokazują, że prawie 9 milionów ludzi przeszukuje miesięcznie frazę 'keto diet’. Ponad 7 milionów hashtagów „#keto” zostało wygenerowanych na społecznej platformie udostępniania zdjęć Instagram. Gwiazdy takie jak Madonna, Holly Berry i Megan Fox wchodzą w tryb keto, gdy muszą szybko nabrać kształtu. Ale jak dokładnie działa dieta ketogeniczna i dlaczego jest tak popularna?

Po pierwsze, odżywczy system ketonowy opiera się na wewnętrznym mechanizmie w organizmie człowieka, który jest uruchamiany przez niedobór węglowodanów. Glukoza jest głównym źródłem żywności i energii dla ludzkiego mózgu. Kiedy jego poziom spada poniżej 20% w naszym krwiobiegu, umysł wysyła sygnały do ciała. Sygnalizuje on ciału rozpoczęcie produkcji ketonów, które działają jak „pokarm”. Może je syntetyzować z dostępnych komórek tłuszczowych.

Oczywiście najlepiej, jeśli pochodzą one z regularnie spożywanych zdrowych tłuszczów jednonienasyconych i tłuszczów wielonienasyconych. Należy zminimalizować spożycie żywności węglowodanowej. Jeśli masz słodki ząbek, najlepiej jest zwrócić się do źródeł organicznej glukozy. Istnieją naturalne cukry, które mają uskrzydlone działanie na organizm. A zdrowe nawyki żywieniowe poprawiają jakość Twojego życia!

Jak dieta ketogeniczna pozwala schudnąć?

  • Sprawia, że organizm ludzki przechodzi od energetycznego wykorzystania węglowodanów (glikoliza) poprzez tłuszcze (lipoliza) do aktywnej ketozy.
  • System odżywiania prawie całkowicie usuwa węglowodany z codziennego menu. Stanowią one tylko 5% całkowitej ilości przyjmowanych kalorii. Jest to około 20 gramów dziennie lub mniej średniej wielkości jabłko.
  • Białko natomiast powinno stanowić 20% porcji żywności. Pozostałe 75% pozostawia się zdrowym tłuszczom.

Głównym powodem unikania węglowodanów jest to, że w ten sposób organizm nauczy się spalać tłuszcz dla energii. Co znacznie ułatwia zarządzanie kontrolą jakości wagi. Przejście do stanu ketozy może być jednak męczące dla organizmu. Przejście od jednego źródła energii do drugiego zajmuje przeciętnemu człowiekowi od 4 do 6 tygodni.