Kategorie
Kości i Stawy Zdrowie

Ortezan – aktualne opinie – skład – cena – gdzie kupić?

www.ortezan.pl

Ortezan – 2020 – aktualne opinie – skład – cena – gdzie kupić?


Ortezan to nazwa innowacyjnych i rewolucyjnych termicznych nakolanników, które pojawiły się również w Polsce po podbiciu światowych rynków produktów do zwalczania bólu kolana. Opinie klientów na forach mówią o tym więcej niż dobrze. Większość zeznań mówi, że noszenie tego urządzenia do terapii cieplnej pomogło im zmniejszyć skurcze mięśni, ucisk i skurcze.

Ortezan to opaska kolanowa, której skuteczność opiera się na terapii termicznej w celu naturalnej poprawy ruchomości i funkcjonowania stawów. Jest to nieinwazyjne podejście do pracy z bólem mięśni i skurczami u osób, które doznały urazu fizycznego lub cierpią na przewlekłe zapalenie stawów. Ortezan cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami w recenzjach forów internetowych. Produkt ten jest uważany za jedną z najlepszych alternatyw na rynku cyfrowym w zakresie odnowy biologicznej kolan.

Sztywne i bolesne stawy – leczenie terapią cieplną i zimną

Nowoczesna medycyna zidentyfikowała ponad 200 różnych typów zapalenia stawów i chociaż ich główne objawy są podobne, wymagają one innego podejścia do leczenia. Istnieją 2 naturalne zabiegi, które mogą być skutecznie stosowane: terapia ciepłem i zimnem. Stawy są istotną częścią układu mięśniowo-szkieletowego organizmu, a ich dobre samopoczucie wymaga również właściwego odżywiania. Ogólnie rzecz biorąc, ideałem byłoby unikanie produktów zbyt bogatych w węglowodany i wybór zrównoważonej diety białkowo-witaminowej. Bez przekraczania porcji, ponieważ nadwaga również zwiększa nacisk na stawy.

Terapia ciepłem może rozluźnić mięśnie i pomóc w smarowaniu tkanek. Może być również stosowany w celu zmniejszenia sztywności stawów, ogrzania mięśni przed wysiłkiem fizycznym lub złagodzenia skurczów mięśni. Z kolei zimna terapia, szczególnie w przypadku stosowania bezpośrednio po urazie, pomaga złagodzić stan zapalny, obrzęk i ból związany z zapaleniem stawów. Wielu lekarzy zaleca zmianę tych dwóch praktyk w celu złagodzenia bólu maziowego.

Najlepszymi sposobami na zastosowanie terapii cieplnej w przypadku opuchniętych stawów są:

 • Plastry termiczne jednorazowego użytku lub nakolanniki wielokrotnego użytku;
 • Częste wizyty w uzdrowiskach;
 • Masaże z leczniczą mieszanką parafiny i oleju mineralnego;
 • Długie gorące kąpiele w wannie, prysznicu lub jacuzzi;
 • Owinąć ciepłą, wilgotną szmatkę w obolałym miejscu;

Metody zimnej terapii obejmują:

 • Miejscowa aplikacja lodu owiniętego w ręcznik;
 • Zimne okłady;
 • Spray chłodzący, sprzedawany w aptekach;

Co to jest Ortezan?

Jak leczyć bóle kolan i stawów z Ortezan?

Ortezan to innowacyjna inteligentna orteza stawu kolanowego przeznaczona do terapii cieplnej stawów oraz do poprawy mobilności i elastyczności. Ich konstrukcja wykorzystuje moc podczerwieni, z płytą węglową, która pozwala na ukierunkowanie i regulację temperatury w obszarze zastosowania. Wbudowany termostat pozwala użytkownikowi na ręczną regulację idealnej temperatury poprzez wybór poziomu w zakresie od 40 do 60 stopni.

Nakolannik wykonany jest z „oddychającego” neoprenu, który nie powoduje nadmiernego pocenia się w miesiącach letnich. Działa również jako ochrona przed uszkodzeniem lub urazem mechanicznym.

Producent „Bernadette” definiuje ten produkt jako całkowicie bezpieczny do codziennego stosowania na bolące i obolałe stawy, dla mężczyzn i kobiet, w każdym wieku.

www.ortezan.pl

Jakie są szczególne cechy nakolanników Ortezan?

Znany producent „Bernadette” zrobił wszystko, aby nakolanniki Ortezan były najlepszym sprzymierzeńcem dla osób cierpiących na bóle stawów, zapalenie stawów i osteochondrozę. Wykonane są przy użyciu najnowocześniejszej technologii, która w prosty i nieinwazyjny sposób ułatwia ruch nóg i kolan. Ta opaska na kolano jest w stanie zmniejszyć dyskomfort, taki jak ból, stan zapalny i obrzęk. Ponadto pomagają one tkankom maziowym odzyskać równowagę bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych, pigułek czy innych terapii.

Oto cechy szczególne nakolanników Ortezan:

 • Ergonomiczny kształt i konstrukcja, które pozwalają na noszenie ich w dowolnym miejscu i czasie;
 • Ich użycie nie koliduje z codzienną działalnością;
 • 3 poziomy temperatury: niski, średni i wysoki;
 • Potrójna emisja energii i ciepła za pomocą węglowej płytki na podczerwień;
 • Regulowany termostat w zakresie temperatur od 40 do 60° C;
 • Innowacyjna technologia aktywnej terapii termicznej na bolących stawach;
 • Wykonane z oddychającego materiału, który eliminuje pocenie się;

Uwaga: efekty i wyniki mogą się różnić w zależności od osoby.

Jak działają nakolanniki Ortezan – Opinie, komentarze i recenzje z forum!

Podkładki termiczne Ortezan uzyskały już dobre recenzje w komentarzach i opiniach klientów. Użytkownicy, którzy już z nich korzystali, mówią w swoich opiniach i zeznaniach na forum, że aplikacja pomogła im również złagodzić objawy choroby zwyrodnieniowej stawów. Komentarze pochodzą od przedstawicieli wszystkich grup wiekowych.

Wielu klientów przypisuje nakolanniki Ortezan jako „rewolucyjne” w recenzjach, komentarzach i opiniach na forach internetowych. Żadna z recenzji nie odnosi się do obecności reakcji alergicznych, przeciwwskazań lub innych działań niepożądanych, nawet po stałym i długotrwałym stosowaniu. Niektórzy klienci twierdzą nawet, że odzyskali przyjemność z aktywności fizycznej, co jest dodatkową korzyścią.

Ogromną zaletą tego produktu jest to, że ten aparat ortopedyczny poprawiający ruchomość i elastyczność stawów może być noszony w dowolnym miejscu i czasie. Jego ergonomiczna i wygodna konstrukcja pozwala na noszenie go przez cały dzień, nawet pod normalnym ubraniem.

Zgodnie z opiniami klientów, komentarzami i opiniami na forach, Ortezan posiada następujące cechy:

 • Działają one na rzecz aktywnej poprawy i wzmocnienia mobilności i elastyczności kolan, wykluczając potrzebę bolesnych interwencji lub stosowania leków;
 • Wykorzystuje moc terapii termicznej do łagodzenia bólu i skurczów;
 • Brak skarg na skutki uboczne;
 • Dostępne w przystępnej cenie na oficjalnej stronie producenta „Bernadette”;
 • Szybka dostawa zgodnie z wszystkimi aktualnymi wymogami higieny dotyczącymi bezpieczeństwa i dezynfekcji produktu;

Jak stosować Ortezan, aby poprawić ruchomość stawu w 5 krokach?

Nie ma nic prostszego niż codzienne stosowanie nakolanników Ortezan w celu wzmocnienia stawów. Instrukcja użytkowania znajduje się w oryginalnym opakowaniu produktu i zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące użytkowania i przechowywania produktu. Ważne jest, aby śledzić je uważnie w celu jak najszybszego uzyskania dobrych wyników. Ponadto, bez konieczności bolesnej operacji, pigułek czy zastrzyków.

Nakładki kolanowe Ortezan powinny być używane z tymi 5 prostymi krokami:

 • Umieść urządzenie na kolanie, zabezpieczając je paskiem i klamrą.
 • Podłącz nakolanniki Ortezan do przewodu zasilającego, a drugi koniec do urządzenia USB (laptopa, banku zasilania lub gniazdka elektrycznego).
 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez co najmniej 3 sekundy, aby uruchomić grzejnik.
 • Wybrać żądany tryb temperatury: niska, średnia lub wysoka temperatura.
 • Nosić urządzenie przez 10 minut w celu złagodzenia bólu i 30 minut w celach terapeutycznych i profilaktycznych.
 • Opaska na kolano może być używana kilka razy dziennie przez tyle dni, ile potrzeba.

Jak kupić Ortezan za dobrą cenę? Ile one kosztują?

opaska-ortezan-

Producent „Bernadette” doradza wszystkim zainteresowanym zakupem oryginalnych nakolanników Ortezan, aby chronili się przed oszustwami i imitacjami tych nakolanników. Te podobne, ale nie oryginalne produkty można znaleźć na portalach takich jak Allegro, Ceneo, które również nie są dostępne w aptekach.

www.ortezan.pl

Wynika to z przemyślanej polityki firmy w zakresie kontroli jakości i kosztów. Nakładki kolanowe do terapii termicznej Ortezan można zamówić tylko po obniżonej cenie za pośrednictwem ich oficjalnej strony internetowej. Gwarantuje to bezpieczeństwo klienta i odbiór oryginalnego produktu bez żadnych kosztów przesyłki.

Oto jak można zamówić nakolanniki Ortezan w najlepszej cenie online:

 • Wpisz swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu w formularzu na oficjalnej stronie internetowej;
 • Odbierz telefon od konsultanta w firmie dystrybucyjnej i określ szczegóły dostawy;
 • Ortezan otrzymasz w ciągu kilku dni, płacąc przy odbiorze.
 • W tym momencie będziecie musieli tylko odzyskać, dzień po dniu, swobodę poruszania się!


Jak radzić sobie z bólem kolan?

Ból kolana może być bardzo osłabiającym i zmieniającym życie problemem dla dzisiejszego aktywnego dorosłego człowieka. Ból kolana może z czasem powoli pełzać w górę lub dosłownie w jednej chwili powalić Cię na kolana. Przyczyny bólu kolana mogą być różne – od rozerwanego więzadła po zapalenie stawów.

Ból kolana jest jednym z najczęstszych dolegliwości ortopedycznych. Ponad 15 milionów ludzi szuka leczenia bólu kolana rocznie. Szacuje się, że ponad 100 milionów osób cierpi z powodu chronicznego bólu kolana. Oznacza to, że 1/3 wszystkich Polaków ma obecnie dolegliwości bólowe kolana. Co wiemy? Im jesteś starszy, tym bardziej prawdopodobne jest, że wystąpi u ciebie ból kolana i nie ma długofalowych metod leczenia. Może stwierdzimy, że ból kolana jest objawem ukrytej przyczyny.

Rodzaje bólu kolana

ortezan-opaska
Human knee joint 3d model vector illustration. Low poly design future technology cure pain treatment. Blue background and red injury man body leg medicine template.

Każdy przewlekły proces chorobowy naszego organizmu zaczyna się w punkcie wyjścia. Dzieci nie rodzą się z artretycznymi kolanami. Jest to stan, który powoli rozwija się przez wiele lat i dekad. Pierwsze oznaki, że coś jest nie tak, pojawiają się w okolicach liceum, zwłaszcza u uczniów-atletów. Ci, którzy uprawiają piłkę nożną lub inne sporty biegowe, zaczną narzekać na ból kolan. Typowe objawy nie pojawiają się podczas biegania, ale pojawiają się następnego dnia rano.

Istnieje wiele różnych przyczyn, które mogą prowadzić do bólu kolana.

Możesz zrobić własne wyszukiwanie online, aby je odkryć. Najczęstsza forma bólu kolana, która będzie tu omawiana, ma związek z brakiem równowagi sił działających na kolano. Jest to najpierw kwestia mechaniczna, która przekształca się w reakcję łańcuchową deformacji tkanek. Wszystko po to, aby rozpoznać, dlaczego ból kolana się rozwinął i dlaczego stopniowo się pogłębia, ale uwaga medyczna skupia się na łagodzeniu objawów, a nie na pierwszej przyczynie ortopedii – na odkryciu i naprawieniu ich przyczyny.

Skąd więc wiesz, na czym polega problem? Czasami trudno jest stwierdzić, co jest przyczyną bólu kolana, ale w większości przypadków istnieją pewne proste wskazówki.

Pojawienie się bólu kolana

Czas wystąpienia bólu może pomóc w określeniu, co powoduje ból kolana. Ból spowodowany urazem kolana jest zazwyczaj oczywisty, ale z reguły ból spowodowany naprężeniem pojawia się po urazie, podczas gdy łza natychmiast boli. Ból stawów może pojawić się nagle, ale zwykle jest bardziej stopniowy w momencie rozpoczęcia niż inne rodzaje bólu kolana.

Czynniki obciążające

Rozerwane więzadło, ścięgno lub łąkotka mają tendencję do bólu za każdym razem, gdy je obciążasz. Rozerwana łąkotka może czasami boleć z przerwami, ale wzór jest zazwyczaj podobny.

Zapalenie stawów często boli na początku ruchu, ale po rozgrzaniu się stawu, ból kolana może zniknąć, aż do ponownego spowolnienia.

Związane z tym objawy

Chociaż nie ma wszystkich źródeł bólu kolana, niektóre przyczyny mają bardzo wyraźne uczucia lub mechaniczne wskazówki, w tym:

 • Rozerwana łąkotka lub więzadło często powodują mechaniczne przesunięcie kolana.
 • Zerwane ścięgna są zwykle związane z osłabieniem.
 • Zapalenie stawów czasami powoduje obrzęk lub uczucie rozdarcia.

Leczenie bólu kolana

Chociaż leczenie nie jest najłatwiejszym sposobem na ustalenie, co jest przyczyną bólu kolana, istnieją pewne uniwersalne metody samodzielnego leczenia prawie wszystkich źródeł bólu stawów.

Po nagłym pojawieniu się bólu zazwyczaj występuje wysoki poziom stanu zapalnego. Świetny sposób kontroli, że jest z lodem, kompresji i over-the-counter leków, jak naproxen lub ibuprofen. Ciepło może czasami pomóc z bólem mięśni i niski poziom bólu zapalenie stawów, ale zazwyczaj nie jest pomocne w przypadku ostrych urazów.

Jeśli staw jest niestabilny, zbyt bolesny, aby chodzić lub po prostu nie lepiej w ciągu kilku dni, zaplanowanie wizyty z ekspertem ortopedą może pomóc określić przyczynę i rozwiązanie dla Twojego bólu kolana.