Kategorie
Fitness

Kto i dlaczego powinien stosować boostery testosteronu?

booster-testosteronu-jak-dziala

W pewnym wieku poziom testosteronu naturalnie spada, co może negatywnie wpłynąć zarówno na samopoczucie, jak i na sylwetkę. Warto pomyśleć o tym, jak go „podkręcić”. Sprawdzone, świetne rezultaty na tym polu dają boostery testosteronu. Co trzeba o nich wiedzieć?

Testosteron – dlaczego jest taki ważny?

Testosteron to kluczowy męski hormon płciowy. Jest produkowany przede wszystkim w jądrach (wytwarzają go również jajniki, jednak w o wiele mniejszej ilości). Odpowiada za szereg procesów w organizmie: za prawidłowy rozwój męskich narządów, owłosienie, ton głosu, libido, a także rozkład tkanki tłuszczowej. Testosteron ma też ogromny wpływ na budowanie masy mięśniowej, co powinny mieć na uwadze zwłaszcza osoby trenujące siłowo.

Właściwy poziom testosteronu to 2,2 – 9,8 ng na ml krwi. Zaczyna spadać już po trzydziestym roku życia. Wynika to nie tylko ze starzenia się organizmu, ale często również z trybu życia. Kiepskie nawyki żywieniowe, brak ruchu oraz spożywanie alkoholu czy palenie papierosów znacznie obniżają poziom testosteronu.

Niski poziom tego hormonu może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Są to m.in.:

 • zwolnienie metabolizmu,
 • osłabienie libido,
 • problemy z apetytem,
 • trudności z budowaniem i utrzymaniem masy mięśniowej,
 • gromadzenie się tkanki tłuszczowej.

Czemu służą boostery testosteronu?

Boostery nie dostarczają testosteronu w  formie syntetycznej, a mają za zadanie „podkręcić” produkcję tego hormonu przez organizm. Służą temu zawarte w nich składniki – słynące z wszechstronnego, dobroczynnego działania:

 • Kwas d-asparginowy – odkryty w soku ze szparagów, podnosi poziom testosteronu i go stabilizuje.
 • Longifolia – korzeń rośliny znanej również pod nazwą longjack. Dodatkowo obniża poziom estrogenu. Wykazuje pozytywny wpływ na budowanie tkanki mięśniowej.
 • Tribulus terrestris – zioło wykorzystywane m.in. jako afrodyzjak.
 • Kozieradka pospolita – podnosi poziom testosteronu i „podkręca” libido.

Oprócz tego w boosterach można znaleźć: żeń-szeń, cynk, witaminę B6, ostropest plamisty, ekstrakt z brokułów, beta alaninę itd.

Plusy boosterów testosteronu

 • pozytywnie wpływają na jakość treningów – będziesz mieć więcej energii,
 • efektywniejsza regeneracja,
 • brak problemów z popędem seksualnym.

Kto powinien stosować boostery testosteronu?

Suplementy polecane są przede wszystkim mężczyznom w wieku, w którym dochodzi do obniżenia poziomu testosteronu wskutek naturalnych procesów, czyli już po 30. roku życia. Jednocześnie mogą sięgać po nie osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną oraz narażone na stres. Jeśli chcesz upewnić się co do swojego stanu zdrowia i wybrać optymalną dla siebie dawkę, możesz w pierwszej kolejności wykonać badania laboratoryjne.

Czy boostery testosteronu są bezpieczne?

Tak, o ile wybierzesz suplement renomowanego producenta i u dobrego sprzedawcy. Nie warto kupować tego rodzaju preparatów na przypadkowych aukcjach internetowych. Poza tym pamiętaj, aby sięgać raczej po suplementy oparte o naturalne, ziołowe składniki, niż farmaceutyki (tym bardziej że te drugie według polskiego prawa dostępne są tylko na receptę). Naturalny skład niweluje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, mają ponadto łagodniejsze działanie.

booster-testosteronu-czy-jest-bezpieczny

Przyjmowanie boosterów testosteronu powinno stanowić dodatek do zdrowego stylu życia. W końcu nawet najlepszy suplement nie zadziała, jeśli się nie ruszamy i jemy głównie przetworzoną żywność. Wprowadzenie pewnych zmian sprawi, że wkrótce zauważysz rezultaty. Dobry preparat pomoże Ci w odzyskaniu energii, sprawności i nienagannej sylwetki. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem boosterów testosteronu to polecamy sprawdzić atrakcyjną ofertę w sklepie Świat Supli.