Kategorie
Porady

Jesz za dużo? 8 sposobów, aby przestać czuć się nadętym i pełnym

Aktualizacja: 25 styczeń 2022

odchudzanie-jak-schudnąć-

Każdy wie, jakie to uczucie wrócić do domu na wakacje. radość z widoku rodziny, siedzenia przy stole i dobrej zabawy. Tradycyjne potrawy na Wielkanoc, Boże Narodzenie i Święto Dziękczynienia są zazwyczaj nasycone tłuszczami i węglowodanami. A jeśli nie możesz powiedzieć „Nie!” temu kotletowi wieprzowemu lub piersi indyka, to istnieje poważne ryzyko, że zjesz za dużo. Obiecałeś sobie, że nie będziesz, a mimo to rozpinasz spodnie pod stołem. Nawet jeśli nikt nie zauważy twojego nadętego żołądka, wiesz, że masz już od kilku godzin przypadek „złego żołądka”. I wiesz, że ten stek wołowy z tłuczonymi ziemniakami będzie trudniejszy do pozbycia się niż do spożycia! Możesz wypróbować Proslimin

Wiele osób próbuje różnych rozwiązań organicznych, takich jak napój odżywczy Keto Light Plus kształtujący sylwetkę.

Jedzenie na palcach jest często wspomagane przez nieprzyjemne efekty uboczne, takie jak gazy, biegunka, zaparcia i bóle brzucha. Moment, w którym to się dzieje, to moment, w którym zdajesz sobie sprawę, że masz mniejszą kontrolę nad ich dietą, niż im się wydaje. Próba stłumienia objawów jest również trudna. Jest to moment, w którym wiesz, że uzyskanie sprawności fizycznej bez stosowania diet w przypadku przewlekłego lub kompulsywnego nadmiaru nie jest zabawą. I że chciałbyś z góry rozważyć, które pokarmy są dobre lub złe dla twojej prostaty. Ale czy można szybko detoksykować w domu przy użyciu naturalnych metod?

Niebezpieczeństwa związane z objadaniem i sposobem radzenia sobie z nimi w domu

Znaczenie nadmiaru jedzenia polega na tym, żeby spożywać więcej jedzenia, niż ciało potrzebuje do normalnego funkcjonowania. The Cambridge Dictionary of Contemporary English podaje następującą definicję czasownika „to overeat”: aby zjadać więcej jedzenia, niż potrzebuje twoje ciało, zwłaszcza, abyś czuł się całkowicie niekomfortowo.

Kiedy twój żołądek zaczyna puchnąć i widzisz pierwsze symptomy dyskomfortu, powinieneś przestać jeść. Zwłaszcza gdy nasycasz niezdrowe elementy. Nie tylko dlatego, że później będziesz się zastanawiał, jak pozbyć się tych dodatkowych kilogramów. Są też poważne obawy o twoje zdrowie. Większość z nich nie jest dokładnie tym, co uważa się za superżywność dla serca i kości.

Spójrzmy na 8 sposobów radzenia sobie z nadmiernym jedzeniem!

skuteczne-odchudzanie-

1. Wstawaj i ruszaj się!

Dobrym pomysłem jest wyjście na spacer zaraz po jedzeniu. Może to pomóc zmniejszyć poziom stresu i poprawić samopoczucie Twojego ciała. Spacer jest jednak ćwiczeniem, które aktywizuje metabolizm i wewnętrzne procesy termoregulacyjne. Badania naukowe wykazują, że jest to również mechanizm odpowiedzialny za przyspieszenie skutecznego opróżniania żołądka. I to złagodzi uczucie pełności lub wzdęcia.

2. Pijcie dużo płynów!

Brzuch działa lepiej, gdy są w nim płyny. Zwiększa również metabolizm, dzięki czemu nie trzeba wykonywać ciężkich ćwiczeń, aby spalić te kalorie i wykorzystać je. Zostaną one łatwiej wchłonięte przez ciało.

3. Zapełniaj się owocami!

Spożywanie większej ilości owoców i warzyw, które są bardzo bogate w błonnik, jest nie tylko zdrowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oznacza to również, że Twój organizm pozostanie nawodniony nawet bez dodatkowego poboru płynów.

4. Nie pomijajcie posiłków!

Wiele osób odwraca się do pozostawania głodnym, gdy zastanawiają się, co robić, gdy czują się chore lub mają mdłości od jedzenia zbyt wiele. Ale to wcale nie jest rozwiązanie. Jedzcie mniej, ale nie pomijajcie posiłków. Będzie tylko jeszcze bardziej podkreślać ciało. Można również zacząć utrzymywać wagę i dodatkowe kalorie.

5. Jedzcie zdrowsze białko!

Nawet wegetarianie mogą uszanować tę radę. W nasionach i orzechach znajduje się dużo zdrowego białka. Jak również w wielu zielonych warzywach liściastych. Naukowcy odkryli niedawno, że spożycie białka przyspiesza spalanie tłuszczu wewnętrznego, sytość i poczucie pełności. Ponadto, zwiększyło ono stężenie GLP-1. Ten hormon jest odpowiedzialny za łagodzenie apetytu.

6. Zrelaksuj się i odpręż! To się zdarza wszystkim!

Nie czuj się winny. Rozmawialiśmy o związku między nadmiarem jedzenia a stresem. Postaraj się być łatwiejszy. Każdy od czasu do czasu je za dużo. Zwłaszcza w czasie wakacji. Spróbuj tylko nie zamienić tego w zły nawyk żywieniowy!

7. Nigdy nie jedz na sen!

Jasne, posiadanie pełnego żołądka może sprawić, że poczujesz się senny. Ale to zły pomysł, żeby się położyć na drzemkę. Nie rób tego! Na układ pokarmowy wpływa grawitacja. Musisz być w pozycji do góry, aby pomóc mu lepiej funkcjonować.

8. Zacznij planować zdrowe posiłki!

To pomoże ci trzymać się z dala od takich problemów w przyszłości. Będzie również działać na rzecz lepszego planowania listy zakupów i bardziej rozsądnego budżetu rodzinnego. Staraj się włączyć jak najwięcej włókien. Są one dobre dla talii i pomagają w szybszej detoksykacji skóry.

Dowiedz się więcej o diecie ketogenicznej

Nie objadaj się, kiedy nie jesteś głodny!

czym-jest-dieta-keto-kiedy-warto-j-stosowa-x-

Nadmiar jedzenia nigdy nie jest dobrym wyborem. Nie jest też głodny, by z tym walczyć. Te dwa są bardzo złymi praktykami, które mogą uszkodzić sposób działania układu pokarmowego. Twój organizm musi być na ścisłej diecie, która jest zarówno zdrowa, jak i zwiększa sposób jego pracy. Nie zostawiaj żadnych grup żywnościowych tylko racjonujących swoje ilości. Zawsze można również zwrócić się do działającego naturalnego rozwiązania kulturystycznego, takiego jak napój odżywczy Keto Light Plus.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Ketomorin
Harmonica Linea