Kategorie
Porady

Jedzenie, które jest dobre i złe dla prostaty

Jedzenie, które jest dobre i złe dla prostaty

Męskość nie jest uwarunkowana wyłącznie zdolnościami seksualnymi i rozrodczymi danej osoby. Odgrywają one jednak ważną rolę w poczuciu własnej wartości płci silniejszej, a także w sposobie postrzegania siebie. Mężczyźni, którzy nie spełniają oczekiwań swoich partnerów, zazwyczaj mają trudności z połączeniem i pozostaniem w związku. Oni potajemnie popychają do przodu, dając zaburzenia erekcji wyraźny niuans psychologiczny. To tylko pogłębia problem.

Jakie są możliwe metody profilaktyki naturalnej w domu?

Ci, którzy chcą cieszyć się wspólną, intymną przyjemnością w swoim związku, powinni dbać o swoje zdrowie. Wiele osób przed pójściem do lekarza czeka, aż problematyczne oddawanie moczu i przedwczesny lub opóźniony wytrysk staną się przewlekłe. Ale to tylko pogłębia ryzyko nasilenia dysfunkcji seksualnej i rozwoju raka prostaty.

Większość ekspertów zaleca wykonywanie specjalnych ćwiczeń zapobiegających powiększeniu gruczołu krokowego. Urologowie zalecają również mężczyznom zwiększenie spożycia niektórych rodzajów żywności. Głównie te bogate w cynk, żelazo i witaminę C. Mogą one zrekompensować większą liczbę produktów w menu, z wyłączeniem innych, które mają negatywny wpływ na narządy moczowo-płciowe.

Zaleca się również stosowanie naturalnych ekstraktów w celu wpływania na libido i wydalania płynów. Przykładem tego są naturalne kapsułki z formułą, która zawiera łopian, jałowiec, pokrzywy białe, on bluegrass.

Objawy łagodnego przerostu prostaty (BPH)

Objawy łagodnego przerostu prostaty (BPH)

Mężczyźni często żartują sobie, że prostata może być wielkości orzecha włoskiego, ale boli tak samo jak uderzenie w kamień. Jest to uczucie pieczenia i bólu, który jest jednym z pierwszych objawów posiadania powiększonej prostaty. Jednym z pierwszych objawów jest częste chodzenie w nocy do łazienki i ogólne trudności z oddawaniem moczu. Możesz spróbować złagodzić negatywne skutki poprzez tworzenie zdrowych i odżywczych kombinacji różnych produktów spożywczych. Istnieje wiele naturalnych ziół, które w pozytywny sposób wpływają na prostatę. Zalecana jest również regularna domowa detoksykacja organizmu, jak również praktyki wzmacniające metabolizm.

Urologowie ustalili, że około 50% mężczyzn powyżej 60 roku życia cierpi na ten problem. Dokładne powody jego wystąpienia są nadal nieznane. Jedna z teorii jest taka, że gruczoł nie przestaje rosnąć przez całe życie. Zaczyna stopniowo naciskać na cewkę moczową i ściskać ją, przez co chodzenie do łazienki staje się trudnym zadaniem. Należy dokonać poważnego rozróżnienia między rakiem prostaty a BPH. Te dwie choroby są traktowane w różny sposób. Wizyta u lekarza jest konieczna w celu ustalenia dokładnej diagnozy i późniejszego leczenia.

Oto niektóre z objawów:

 • Często trzeba iść do łazienki w ciągu dnia w krótkich odstępach czasu.
 • Trzeba to robić w nocy, nie usuwając nadmiaru płynów z organizmu.
 • Zatrzymanie moczu i oznaki zatrucia.
 • Opóźniony początek procesu moczowego – brak możliwości natychmiastowego rozpoczęcia oddawania moczu.
 • Zakłócenia w przepływie, słaby przepływ i strumień resztkowy z powodu słabego opróżniania pęcherza.

Podobnie jak kobiety, mężczyźni polegają na męskich hormonach w organizmie, aby utrzymać normalne funkcje seksualne i rozrodcze. Każde zaburzenie koncentracji różnych substancji i pierwiastków w organizmie powoduje poważne problemy. Synteza tych substancji chemicznych spowalnia wraz z postępującym wiekiem, co prowadzi do naturalnego powiększenia gruczołu krokowego.

Jest to ważna część układu płciowego płci silniejszej. W rzeczywistości jest to głównie do spermatogenezy i zwiększyć szanse na stworzenie zdrowego fizycznie i psychicznie potomstwa. Urologowie zalecają podkreślenie składników odżywczych bogatych w substancje stymulujące produkcję głównych męskich hormonów płciowych. Dotyczy to z całą mocą mężczyzn dojrzałych, którzy są bliscy starości.

Jedzenie dla zdrowej prostaty

prostata-dieta

Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem stwierdziło, że każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych odnotowuje się ponad 180 000 nowych przypadków raka gruczołu krokowego. Uniwersytety i medyczne ośrodki badawcze radzą nam trzymać się czystszej, bardziej przyjaznej dla środowiska diety przy sporządzaniu naszego tygodniowego menu. Na przykład włączenie większej ilości zielonych warzyw liściastych i warzyw wielobarwnych to świetny sposób na zapobieganie powstawaniu płynów.

Porada ta została również opublikowana w amerykańskim „Journal of Clinical Health”. Z badań wynika, że mężczyźni w dorosłym życiu powinni stosować dietę wegańską i wegetariańską. Dlatego też ryzyko zachorowania na raka prostaty jest o 35% niższe. Nawet w przypadku osób, które stosowały dietę nie wegetariańską, mlekowo-wegetariańską, piaskowo-wegetariańską lub półwegetariańską.

Oto niektóre z podstawowych wytycznych dotyczących odżywiania, mających na celu zapobieganie problemom z prostatą i trudnościom z oddawaniem moczu, autorstwa dr Geo Espinoza. Jest lekarzem medycyny naturopatycznej i funkcjonalnej w Nowym Jorku, USA. Jest również autorem bestsellerowej książki „Thrive, Don’t Only Survive”.

 • Zrobić dietę na bazie warzyw.
 • Menu powinno składać się głównie z owoców i warzyw.
 • Dieta powinna mieć niską zawartość szkodliwych tłuszczów i wysoką zawartość błonnika.
 • Zawarte w nim cukry proste powinny być ograniczone do minimum.
 • Korzystna żywność i zdrowe elementy zapobiegające rozszerzaniu się prostaty

Podkreślaliśmy już znaczenie naturalnego odżywiania dla dobrej kondycji gruczołu krokowego i prawidłowego usuwania płynów detoksykacyjnych. To właśnie błonnik w owocach i warzywach sprawia, że dzieje się to bezproblemowo.

Na jakim dokładnie jedzeniu powinniśmy się skupić?

 • Warzywa krzyżowe: brokuły, kalafior i jarmuż. Ich najważniejszą cechą jest to, że zawierają fitochemikalia i antyoksydanty zwalczające komórki nowotworowe.
 • Łosoś: Wszystkie ryby i owoce morza, które mają kwasy tłuszczowe Omega-3 i tłuszcze wielonienasycone mają korzystny wpływ na męskie funkcje seksualne.
 • Orzechy brazylijskie: zawierają selen, który ma wiele zalet dla gruczołu krokowego. Są one również bogate w żelazo, które jest ważne dla układu rozrodczego.
 • Pomidory: Znajdujący się w nich likopen działa zapobiegawczo na rozwój BPH. Badanie przeprowadzone w czasopiśmie „Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention” wykazało, że spożycie 10 (dziesięciu) porcji tygodniowo zmniejsza ryzyko łagodnego przerostu gruczołu krokowego o 18%.
 • Jagody: Jagody, truskawki, maliny i jeżyny są bogate w antyoksydanty, które zmniejszają stres oksydacyjny w organizmie.
 • Nasiona dyni: Cynk nasycony, który stymuluje syntezę męskich hormonów płciowych.

Żywność, która jest zła dla gruczołu krokowego

Pokarmy bogate w szkodliwe tłuszcze i cukry proste są niezwykle szkodliwe dla gruczołu krokowego i całego układu moczowo-płciowego. To samo odnosi się do mięsa półprzetworzonego i przetworzonego. Na tyle, na ile wydaje się, że spożycie czerwonego mięsa jest przeciwwskazaniem dla dobrego stanu gruczołu krokowego. Poniżej wyszczególniliśmy, które z nich są najbardziej szkodliwe dla produktów o funkcjach seksualnych i rozrodczych:

 • Mięso czerwone i przetworzone: kiełbasy, hot dogi i wieprzowina;
 • Produkty mleczne o wysokiej zawartości tłuszczu: mleko pełne, ser biały, ser żółty, ser śmietankowy, jogurt, masło i lody;
 • Alkohol: Wszystkie rodzaje, gdy są spożywane w dużych ilościach;
 • Tłuszcze nasycone: mięso, produkty mleczne, sosy sałatkowe, ciasta i ciastka;
 • Zdrowe jedzenie szuka przyjemnego dla obu stron życia intymnego!

Utrzymywanie życia blisko Matki Natury stwarza wszystkie warunki wstępne do cieszenia się dobrym zdrowiem. Spożywanie jej czystych i naturalnych produktów zakłada jednak utrzymanie harmonii w relacjach między partnerami. Oprócz satysfakcjonującego dla obu stron życia intymnego. Zawsze można dodać odrobinę pasji do naturalnego produktu, który ma organiczną formułę, aby promować układ moczowo-płciowy. Warto spróbować Prostero z doadatkiem ziołowych ekstraktów dla większej wzajemnej przyjemności i zdrowego libido.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Predstavit
Drivelan Ultra
Maral Gel