Kategorie
Porady

Jak radzić sobie z problemami skórnymi po 30-tce?

zdrowa cera

Wiek wpływa na stan skóry właściwej człowieka. W okresie dojrzewania cierpimy na sporadyczne ogniska trądziku. Staje się to bardziej oczywiste na początku lat 20-tych. Ale po zdmuchnięciu 30. świecy na naszym torcie urodzinowym, procesy w organizmie stopniowo zwalniają. A synteza wszystkich ważnych elementów i hormonów w organizmie robi to samo.

Ale jak poradzimy sobie z tym problemem? Czy z wiekiem stopniowo tracimy zdrowie i naturalne piękno? Bez względu na to, jak nieprzyjemne jest to pytanie, odpowiedź brzmi „Tak!” Cały przemysł kosmetyczny opiera się na próżności właściwej każdemu człowiekowi w celu osiągnięcia dobrobytu. Dlaczego tak jest?

Skóra ludzka, szczególnie skóra właściwa twarzy, która jest bardzo cienka i delikatna, potrzebuje stałego odżywiania się naturalnymi składnikami. Samiec ma większą gęstość skóry właściwej niż samica, dlatego też rodzaje produktów różnią się od siebie składem. I mają inny poziom spójności.

Niektóre osoby rodzą się z przewlekłymi problemami dermatologicznymi lub cierpią na nie. Są one częściej wywoływane stresem. Typowym przykładem manifestacji problemów skórnych jest opryszczka prosta – 1 wirus i łuszczyca. Zaleca się stosowanie produktów o wysokiej zawartości czystych roślin i wyciągów ziołowych. Przykładem jest lekka i delikatna formuła Pearl Facial Cream dla wrażliwej skóry właściwej. Ponadto, spójrz na nasz przewodnik po zakupie produktów do pielęgnacji skóry, aby uzyskać więcej przydatnych wskazówek!

Która skóra jest uważana za problematyczną?

Dermis jest wieżą obronną ciała. Jego górna warstwa – naskórek – działa jak organiczny filtr przeciwko szkodliwemu wpływowi różnych czynników środowiskowych. Może to być promieniowanie UV (ultrafioletowe) pochodzące od słońca, cząsteczki kurzu, różne wirusy, bakterie i mikroorganizmy. Warstwa naskórka składa się głównie z martwych komórek skóry. Pod spodem jest skóra właściwa. Jest to sieć neuronowa składająca się z włókien kolagenowych i elastynowych. Ma działanie ochronne, odżywcze i utleniające. Podcięcie jest trzecią dolną częścią skóry. Chroni przed wstrząsami mechanicznymi.

Wszystko, co spożywamy, bezpośrednio lub pośrednio wpływa na naszą skórę. Może nie zwracałeś uwagi, ale jedzenie zbyt dużej ilości nabiału prowadzi do produkcji nadmiaru komórek tłuszczowych. Alkohol i nikotyna go wysuszą. Przeprowadzić normalną procedurę detoksykacji domowej w celu usunięcia szkodliwych elementów z organizmu. Każdy, kto cierpi na przewlekły stan zapalny, nadmierne przetłuszczanie się lub wysychanie jest uważany za osobę z problematyczną (lub wrażliwą) skórą. Zwłaszcza w dorosłym życiu.

Przypisuje się to zazwyczaj zaburzeniu równowagi hormonalnej, które prowadzi do rozpadu procesów produkcji sebum. Komórki tłuszczowe wiążą się z bakteriami wewnątrz organizmu, ponieważ pory są zatkane i nie pozwalają im dotrzeć do powierzchni. Można sobie z nimi poradzić, jedząc jedzenie o gorzkim smaku. Kurkuma jest tego dobrym przykładem. Również Aloe Vera.

Oto kilka szybkich wskazówek, jak usunąć wrażliwą i problematyczną skórę:

 • Spróbuj zminimalizować żywność bogatą w cukier. To samo dotyczy twojego wyboru alkoholu.
 • Niezrównoważona dieta, jak również naprzemienne okresy postu i nadmiaru pokarmu, mogą mieć także negatywny wpływ na skórę właściwą. Prowadzą one do poważnych zaburzeń równowagi hormonalnej.
 • Kupuj sezonowe owoce i warzywa w sklepie.

Główne funkcje ludzkiej skóry można podsumować w następujący sposób:

 • Zmysłowy: pomaga w precyzyjnym postrzeganiu dotyku, ciśnienia, zmian temperatury, wibracji i wstrząsów.
 • Termoregulator: Kluczowa rola w utrzymaniu normalnej średniej temperatury ciała.
 • Synteza witaminy D w organizmie: Dzieje się to poprzez spożycie pewnej ilości promieniowania UV z skóry właściwej. Witamina D pomaga w tworzeniu wapnia, bez którego nie możemy mieć zdrowych włosów, skóry i kości.
 • Odpowiedzialny za poziom melaniny w organizmie: określa koloryt skóry, a także adsorpcję szkodliwego promieniowania z otoczenia.
 • Ochrona: Głównie przed urazami mechanicznymi.
 • Naturalna bariera: Chroni nas przed przedostaniem się niebezpiecznych bakterii, grzybów, wirusów i substancji.
 • Immunity Booster: ważny składnik w funkcjonowaniu naszego systemu odpornościowego.

Jakiej żywności unikać dla dobrego zdrowia skóry?

czym-jest-dieta-keto-kiedy-warto-j-stosowa-x-

Kluczową zasadą zdrowej diety jest wykluczenie produktów bogatych w tłuszcze. Nie mówimy tu o nasyceniu użytecznymi produktami kwasów tłuszczowych Omega-3 i -6.

Bez nich nasze ciała i nasze mózgi nie funkcjonują prawidłowo. Są one również bardzo ważne dla dobrego poziomu pH i odpowiedniego stopnia elastyczności skóry. Dermatolodzy zalecają również ograniczenie stosowania wysokotłuszczowych produktów mleczarskich. Ale nie całkowicie eliminując je z tygodniowego menu, ponieważ mogą być niezbędne dla siły włosów.

Popularna dermatolog antropozoficzna dr Baran zaleca spożywanie co najmniej 2 (dwóch) owoców i 3 (trzech) różnych warzyw dziennie. To będzie stymulować metabolizm i wydalanie organizmu. A kiedy się spieszysz, synteza i produkcja ważnych hormonów w twoim organizmie również się normalizuje. Bogate w substancje gorzkie (cykoria) są więcej niż przydatne do oczyszczania górnej warstwy skóry.

Co to jest antropozofia?

Ten ruch medyczno-filozoficzny został stworzony przez austriackiego naukowca Rudolfa Steinera (1861-1925). Podstawową zasadą metodologii wpływania na warunki zdrowotne, psychiczne, psychologiczne i emocjonalne jest to, że choroby często powstają w wyniku stresu i negatywnych emocji. Procedury zawsze rozpoczynają się od konwencjonalnej diagnozy, a następnie badają czynniki psychospołeczne w życiu jednostki. Postulaty te zalecają również życie w harmonii z naturą, środowiskiem naturalnym i innymi ludźmi dla lepszego zdrowia.

Gruczoł i hormony tarczycy

Gruczoł i hormony tarczycy

Należy pamiętać, że przysadka mózgowa u przeciętnego człowieka pracuje bardziej aktywnie wieczorem. Dlatego tak ważne jest, abyśmy cieszyli się wystarczającą ilością zdrowego snu. Brak równowagi emocjonalnej często prowadzi do jedzenia zbyt wielu słodkich produktów, które powodują, że nasz mózg uwalnia dopaminę, hormon szczęścia.

Ta taktyka radzenia sobie z depresją jest tylko krótkoterminową opcją. Utrzymanie go w dłuższej perspektywie nie tylko zaostrzy problem, ale także narazi na ryzyko przybrania dodatkowej wagi. A z nimi przychodzi brak równowagi hormonalnej. Zadbaj o swoją tarczycę, aby mogła produkować hormony w normalny i prawidłowy sposób. Jedz naturalnie, detoksykuj ciało i poruszaj się bardziej. Inaczej staniesz się swoim największym wrogiem!

Szybkie porady, które pozytywnie wpływają na wrażliwą i problematyczną skórę:

 • Znajdź dobry sposób na uwolnienie napięcia i zminimalizowanie stresu.
 • Ciesz się spokojnym, głębokim snem.
 • Utrzymanie zrównoważonego i dokładnego oczyszczenia wątroby z substancji gorzkich.
 • Ćwiczcie regularnie.
 • Zapewnij sobie odpowiednią pielęgnację i delikatną pielęgnację skóry właściwej, oczyszczając ją i odżywiając naturalnymi produktami.
 • Skóra – lustrzane odbicie naszej duszy i ciała!

Nasza skóra jest lustrem naszego stanu emocjonalnego i fizycznego. Pamiętaj – jest to tarcza, która pochłania wszystkie wolne rodniki, drobne cząsteczki i promienie UV z otaczającego nas słońca. Kultywuj jego zdrowie, aby cieszyć się jego pięknem. Stosować naturalne produkty, które odżywiają i nawilżają go w sposób naturalny. Dotyczy to z całą mocą osób, które mają przewlekłe problemy z łuszczycą. Mogą one przemawiać do każdego produktu kosmetycznego, np. kremu do twarzy LeReel z nawilżającymi i rewitalizującymi składnikami skóry właściwej.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Novaskin
Bluronica
Ovashape