Kategorie
Zdrowie

Hurtownia medyczna

hurtownia-medyczna-cms

Hurtownia medyczna to ważne miejsce dla wielu właścicieli gabinetów medycznych, ponieważ tylko tam mogą dokonać zakupów niezbędnego wyposażenia medycznego swojej placówki. Zatem czym kierować się wybierając produkty? Jakie rzeczy powinny znaleźć się w każdym gabinecie lekarskim?

Ważne wyposażenie gabinetów medycznych

Najważniejszym wyposażeniem każdego gabinetu lekarskiego są z pewnością wyroby medyczne oraz produkty jednorazowego użytku. W przypadku ich zużycia nie ma możliwości ponownego wykorzystania, z tego powodu zapewnienie właściwych stanów magazynowych w każdym gabinecie jest tak ważne.

Każda renomowana hurtownia medyczna posiada w swojej ofercie między innymi certyfikowane produkty przeznaczone do opatrywania ran. Są to bandaże elastyczne, jak również dzianinowe oraz plastry, opatrunki oraz kompresy i gazy. Istotne jest, aby były to produkty w pełni jałowe.

Kolejno w hurtowni medycznej warto także zaopatrzyć się w produkty do dezynfekcji i higieny rąk, jak również pozostałe środki czystości, które zapewnią sterylne warunki w gabinecie medycznym. W zależności od profilu działalności medycznej, renomowane firmy takie jak CMS Polska, posiadają w swoim asortymencie także wyposażenie niezbędne podczas zabiegów. Mało inwazyjne zabiegi wymagają użycia wyposażenia gabinetu medycznego takiego jak igły oraz strzykawki, a także szwów i nici chirurgicznych. Istotnym wyposażeniem są także podkłady oraz serwety, jak również obłożenia operacyjne.

Właściwa utylizacja odpadów

Należy jednak pamiętać, że jednorazowe wyposażenie gabinetów medycznych nie może być wyrzucane razem ze zwykłymi odpadami. Każdy gabinet lekarski powinien posiadać także specjalne worki oraz pojemniki na odpady medyczne, za pomocą których można bezpiecznie je zutylizować. Jest to istotne nie tylko ze względów ekologicznych, ale również nieprawidłowo składowane odpady medyczne mogą przyczynić się do powstania groźnych ognisk zakaźnych. Nie wszystkie narzędzia oraz produkty medyczne w gabinetach są jednorazowego użytku i tym samym mogą być poddawane sterylizacji medycznej. Dlatego istotne jest także, aby zakupić w hurtowni medycznej specjalne pojemniki właśnie na takie produkty. W żadnym wypadku nie powinny być one mieszane z czystym wyposażeniem lub narzędziami. Każda renomowana hurtownia na pewno posiada w swojej ofercie wiele ciekawych rozwiązań i podpowie nam, jak bezpiecznie składować takie produkty.

Wyroby medyczne to niezbędne wyposażenie każdego gabinetu lekarskiego. Jednakże dokonując ich zakupów, należy dużą uwagę zwrócić na jakość. Produkty powinny posiadać znak CE. Oznacza to, że dany wyrób medyczny jest zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej. Tym samym jest on traktowany jako wyznacznik standardów bezpieczeństwa i jakości. Brak tego znaku na danym wyrobie medycznym musi być dla nas sygnałem, że nie należy go używać. Każda renomowana hurtownia medyczna jasno określa standardy sprzedawanych wyrobów medycznych, na przykład hurtownia medyczna online . Zdecydowanie warto wybrać wysokiej jakości produkty solidnych firm, w trosce o zdrowie swoich pacjentów oraz personelu.