Kategorie
Porady

Tabletka dzień po – co warto wiedzieć przed jej zażyciem?

Pigułka „dzień po” jest rodzajem antykoncepcji awaryjnej. Kobieta może ją przyjąć w ciągu 5 dni od stosunku płciowego bez antykoncepcji, który może prowadzić do niechcianej ciąży. Tabletka dzień po możliwa jest do kupienia tylko na podstawie recepty. Dzięki rozwojowi medycyny online istnieje możliwość otrzymania recepty bez wychodzenia z domu za pomocą e-wizyty z lekarzem.

tabletka dzien po co warto wiedziec przed jej zazyciem

Tabletka dzień po – kiedy?

Kobiety mogą wymagać antykoncepcji awaryjnej po stosunku płciowym z wielu powodów, w tym:

 • zapomną przyjąć tabletkę antykoncepcyjną,
 • pęknięta prezerwatywa,
 • nieskuteczne użycie tradycyjnej antykoncepcji,
 • odbycie nieplanowanego stosunku płciowego bez antykoncepcji,
 • napaść seksualna lub gwałt.

Jak działa tabletka dzień po?

Pigułka dzień po zapobiega owulacji, dzięki czemu jajnik nie uwalnia komórki jajowej, tym samym zapobiega jej zapłodnieniu i uniemożliwia zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w ścianie macicy. Do zapłodnienia może nastąpić do 5 dni po odbytym stosunku podczas dni płodnych kobiety.

Czy antykoncepcja awaryjna jest skuteczna?

Tabletka dzień po, która została przyjęta w zalecanym przedziale czasowym po odbytym stosunku, jest bardzo skuteczna. Szacuje się, z tylko od 1,2 do 2,1 procent kobiet, które zażyły ​​pigułkę dzień po zawierającą lewonorgestrel, zaszło w ciążę, w porównaniu do 1,2 procent kobiet, które przyjmowały tabletki zawierające octan uliprystalu.

Istotne jest, aby zażywać te tabletki tak szybko, jak to możliwe po stosunku bez antykoncepcji – najlepiej w ciągu 72 godzin. Chociaż niektóre tabletki mogą nadal działać do 120 godzin. Nie warto jednak zwlekać, ponieważ czas w tym przypadku jest naszym wrogiem i może działać na naszą niekorzyść.

Jaka antykoncepcja awaryjna dostępna jest na rynku?

Szereg marek zawiera lewonorgestrel. Tylko jedna marka pigułek dzień po zawiera octan uliprystalu. Zawsze czytaj informacje dotyczące stosowania leku na opakowaniach, ponieważ czas przyjmowania tabletek różni się w zależności od marki.

Czy antykoncepcja awaryjna zagraża potencjalnej ciąży?

Pigułka dzień po nie zakłóca ciąży, ani nie spowoduje jej utraty, bądź aborcji. Ponadto warto zaznaczyć, że nie chroni przed ciążą, jeśli osoba odbywa stosunek płciowy bez antykoncepcji wkrótce po zażyciu pigułki. Każdy, kto zamierza odbyć stosunek seksualny, powinien rozpocząć lub kontynuować regularne metody antykoncepcji.

Skutki uboczne

Chociaż pigułka dzień po oferuje kobietom bezpieczną opcję zapobiegania ciąży, ma pewne wady. Należą do nich łagodne skutki uboczne oraz brak ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Tymczasowe skutki uboczne pigułki dzień po obejmują:

 • zmiany menstruacyjne,
 • tkliwość piersi,
 • zawroty oraz bóle głowy,
 • skurcze,
 • mdłości oraz wymioty.

Warto pamiętać, że pigułka dzień po traci skuteczność, jeśli w ciągu 3 godzin po jej zażyciu wystąpią wymioty. Każdy, kto wymiotuje po zażyciu tabletki dzień po, powinien przyjąć dodatkową dawkę.

Jak sama nazwa mówi, antykoncepcja awaryjna, powinna być stosowana tylko w kryzysowych momentach. Nie powinniśmy jej traktować jak stałego środka antykoncepcyjnego. Częste stosowanie tabletki dzień po może powodować zaburzenia miesiączkowania, takie jak nieregularne miesiączki. Jeśli cykl menstruacyjny nie zostanie wznowiony w ciągu 3-4 tygodni od zażycia tabletki dzień po należy wykonać test ciążowy.

Czy antykoncepcja awaryjna jest dla wszystkich kobiet?

Chociaż pigułka dzień po jest ogólnie bezpieczna, niektóre kobiety nie powinny jej przyjmować, w tym:

 • kobiety, które mają alergię lub wrażliwość na jej składniki,
 • kobiety w ciąży,
 • lekarze nie zalecają kobietom karmiącym piersią przyjmowania octanu uliprystalu.

Tabletka dzień po, stanowi ratunek dla wielu kobiet w kryzysowych sytuacjach. Podczas przyjmowania jej należy pamiętać, że kluczowym czynnikiem jej skuteczności jest czas. Powinniśmy również obserwować swoje ciało, a w przypadku krwawienia bądź plamienia trwającego dłużej, niż tydzień lub odczuwania silnego bólu w podbrzuszu, należy skontaktować się z lekarzem. Objawy te mogą wskazywać na ciążę pozamaciczną lub poronienie.

Kategorie
Porady

Jak urządzić salon fryzjerski w stylu retro

Styl retro we wnętrzach bije rekordy popularności. Po latach znów doceniono szyk i klasę z ubiegłych dekad i z powodzeniem wykorzystuje się rozwiązania, jakie stosowały nasze prababcie, babcie i mamy. Sprawdź, jak urządzić salon fryzjerski w stylu retro!

salon w stylu retro
salon w stylu retro

Styl retro we wnętrzach bije rekordy popularności. Po latach znów doceniono szyk i klasę z ubiegłych dekad i z powodzeniem wykorzystuje się rozwiązania, jakie stosowały nasze prababcie, babcie i mamy. Sprawdź, jak urządzić salon fryzjerski w stylu retro!

Styl retro – czym się wyróżnia? 

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie jest retro. Samo słowo retro oznacza „wstecz”. Tak więc styl retro oznacza coś, co już było. Meble w tym stylu są stylizowane na te z ubiegłych lat: inspirowane są latami 50., 60. i 70. XX wieku, dzięki czemu wprowadzą do wnętrza Twojego salonu urokliwy klimat, w którym Twoi klienci poczują się jak w domu. Styl retro przywodzi na myśl ponadczasowe, drewniane meble, które ocieplą nawet najbardziej surowe pomieszczenie. Kolorowe, wzorzyste tapicerki wprowadzają do salonu energię i świeżość

Meble do Twojego salonu fryzjerskiego

Postaw się na miejscu klienta. Wchodzisz do salonu fryzjerskiego i… no właśnie – co robisz? Z pewnością kierujesz się do recepcji. Dlatego powinna ona znajdować się w widocznym miejscu, blisko drzwi, tak by klient czuł, że jest tu mile widzianym gościem i wiedział, gdzie ma się udać. Recepcja fryzjerska powinna robić dobre pierwsze wrażenie. Do stylu retro doskonale pasują recepcje drewniane lub z elementami kamiennymi.

zielono bialy salon
zielono bialy salon

No dobrze, recepcja już za nami. Jesteś drugi w kolejce. Co robić przez ten czas? Poczekaj na wygodnej sofie lub fotelu w poczekalni fryzjerskiej! Wiele salonów fryzjerskich oferuje swoim klientom również poczęstunek, na przykład gorący napój. Jeśli i Ty chcesz w swoim salonie zapewnić klientom miło spędzony czas, to wybierz piękny retro stolik, a do niego dobierz efektowną sofę czy fotele – lub jedno i drugie, jeśli dysponujesz odpowiednią ilością miejsca. Poczekalnia fryzjerska to pole do popisu dla miłośników stylu retro – możesz stworzyć tu stylowy, przytulny kącik, dzięki któremu w Twoim salonie zapanuje przyjazna atmosfera. Jak już wyżej wspomnieliśmy, w stylu retro warto stawiać na zdecydowane kolory – poczekalnia daje dużo możliwości, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Warto postawić na kolor lub wzór – w styl retro świetnie wkomponują się sofy na drewnianych lub chromowanych nóżkach, które nadadzą meblom lekkości.

Teraz pora na mycie i strzyżenie. W każdym salonie fryzjerskim najważniejszy mebel to, oczywiście, fotel fryzjerski, a tuż obok myjnia https://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/category/myjnie-myjki-fryzjerskie. Te meble fryzjerskie powinny być przede wszystkim wygodne, aby klienci mogli w pełni oddać się relaksującym zabiegom, takim jak masaż głowy podczas mycia. Aby podkreślić styl retro we wnętrzu, warto wybrać fotele w zdecydowanych, intensywnych kolorach np. żółtym czy czerwonym, albo postawić na ciekawy wzór. 

Trudno wyobrazić sobie salon fryzjerski bez konsoli. Lustro jest bardzo ważnym elementem, ponieważ ma nie tylko zastosowanie praktyczne, ale także potrafi zmienić wygląd pomieszczenia, rozświetlając je. W salonie fryzjerskim w stylu retro warto mieć lustra w ciekawych, zdobionych ramach, które przywiodą na myśl stylowe wnętrza sprzed dekad, które możemy dziś podziwiać w czarno-białych filmach.

Dodatki w stylu retro  

Twój salon fryzjerski jest już urządzony. Teraz pora na dodatki! To gratka dla pasjonatów dekorowania wnętrza. A bez dodatków pomieszczenie wydaje się smutne i nijakie. Doskonałym uzupełnieniem będą na przykład metalowe stojaki na kwiaty lub regał, na którym możesz ustawić kosmetyki lub czasopisma w poczekalni. Na stoliku pięknie będzie prezentował się szklany wazon ze świeżymi kwiatami, a także porcelanowe filiżanki na kawę lub herbatę. 

Kategorie
Cukrzyca Porady

Sól kontra cukier: Co jest gorsze dla twojego zdrowia?

cukier-czy-sól-

Żywność i napoje są naszym głównym źródłem składników odżywczych. To dzięki nim udało nam się przetrwać tak długo i jakoś zdominować naszą małą niebiesko-zieloną planetę. Podczas gdy nasza egzystencja i ewolucja może również zależeć od wielu różnych czynników, nikt nie może zaprzeczyć mocy tego, co jemy. Niektóre książki, takie jak „Catching Fire: How Cooking Made Us Human” Richarda Wranghama i „An Edible History of Humanity” Toma Standage’a, są poświęcone tej tematyce. Nasze zdrowie i kod genetyczny zależy bezpośrednio od tego, co jemy. Pomogli nam wymyślić rolnictwo i hodowlę bydła. Ważne są też przyprawy. Pomagają nam zdobyć nasze receptory zmysłów. Większość z nich jest wystarczająco dobra do tego, jak działają nasze ciała. A czy można myśleć o przyprawach, które są bardziej popularne niż cukier i sól?

Oczywiście rynek oferuje obecnie wiele naturalnych rozwiązań, które mogą być stosowane w celu relaksu i harmonizacji pracy serca – sprawdź

Ach, życie i cudowna radość z jedzenia nie byłyby takie same bez nich. Ale należą do tak zwanego Białego Trio Śmierci. Zawiera cukier, sól i mąkę. Teraz weź głęboki oddech i odpręż się. Nie każda szczypta cukru i soli zabije cię w jednej chwili. Ale ich wyrafinowane wersje są bardzo często dodawane do śmieciowego jedzenia, które zawiera większość naszych złych nawyków żywieniowych. Są też całkiem uzależniające. Ich nadmierne spożycie może prowadzić do otyłości, zespołu metabolicznego, raka, nadciśnienia, cukrzycy typu 2, wysokiego ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu oraz chronicznego trądziku.

Właściwości cukru i soli – jak bardzo są one różne?

Sól i cukier mają bardzo niewiele wspólnego. Zarówno pod względem chemicznym, jak i przy porównywaniu ich smaków. Ten pierwszy jest wykonany z sodu i chlorku związanego anionowo. A ten ostatni jest wykonany z tlenu, wodoru i węgla, które są kowalentnie połączone. Ale mogą być też całkiem podobne. Ich najczęstsza forma jest krystaliczna i w większości przypadków jest bezwonna i bezbarwna.

Były one stosowane od wieków w następujących celach:

 • Konserwacja żywności;
 • Środki antybakteryjne, które można umieścić bezpośrednio na otwartych ranach w ich czystej postaci;
 • Silne wzmacniacze smaku wkładają się w prawie każde jedzenie;

Krótka historia cukru i soli

Trudno znaleźć bardziej popularne i powszechnie stosowane w historii ludzkości wzmacniacze smaku niż sól i cukier. Ponadto, są one uzyskiwane w sposób naturalny. Sól pochodzi zwykle z jezior słonej wody. Ich lecznicze wody ściskają ludzką skórę. Odświeżają ją i odmładzają, zabijając wszelkie szkodliwe bakterie na jej powierzchni. Niestety, większość soli zawartych w paczkowanych produktach spożywczych może być niezwykle szkodliwa. To samo odnosi się do cukru. Jest zbierany z trzciny cukrowej. Jego nazwa pochodzi od starożytnego greckiego słowa „σάκχαρις „(’ saccharis’). Początkowo używano go tylko jako lekarstwa. Znajdująca się w niej naturalna sacharyna podnosi poziom we krwi i stosowana jest przeciwko zawrotom głowy. Jeśli cierpisz na niski poziom cukru we krwi, możesz dodać szczyptę do szklanki wody o temperaturze pokojowej w połowie temperatury pokojowej i wypić ją. To sprawi, że od razu poczujesz się lepiej.

Jakie są negatywne skutki działania soli i cukru na organizm ludzki?

Sól i cukier odgrywają ważną rolę w ludzkich nawykach żywieniowych, nie ma co do tego wątpliwości. Nie zapominajmy jednak, że przesadzanie na obu wzmacniaczach smaku może prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji. Jakie są główne szkody, które wyrządzają naszym ciałom? Poniżej zbadaliśmy je indywidualnie.

Oto niektóre z negatywnych skutków, jakie nadmierne spożycie soli może mieć na organizm człowieka:

 • Zwiększenie ryzyka zachorowania na raka żołądka i choroby sercowo-naczyniowe;
 • Duża ilość sodu w organizmie człowieka może powodować obrzęk i oszczędność wody;
 • Normalne funkcjonowanie nerek jest utrudnione;
 • W rzeczywistości możesz rozwinąć uzależnienie od soli;
 • Może spowodować obrzęk;

Oto negatywny wpływ cukru na organizm ludzki:

 • Jest to bezpośrednio związane z otyłością i przybieraniem na wadze;
 • Częste ogniska trądziku są również częste u osób z wysokim spożyciem cukru;
 • Cukier jest jeszcze bardziej uzależniający niż sól – szybkie cięcie może prowadzić do depresji, gwałtownych wahań nastroju i zmian w poziomie energii;
 • Istnieje ścisły związek między przedwczesnym starzeniem się skóry a spożywaniem zbyt dużej ilości słodyczy;
 • Wysokie ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, raka, wysokiego ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu;

Sól kontra cukier – Co jest gorsze dla ludzkiego zdrowia?

cukier-

W przeszłości lekarze koncentrowali się bardziej na doradztwie dotyczącym ograniczenia spożycia sodu w celu kontroli ciśnienia krwi. Ostatnio jednak prowadzone są nowe badania i analizy. Co zaskakujące, większość z nich pokazuje, że dodane cukry są ogólnie bardziej niebezpieczne. Może nie chcesz w to wierzyć, ale cukier bardziej szkodzi sercu niż sól.

Nadmierne spożycie cukrów rafinowanych może prowadzić do zmian w metabolizmie organizmu i przewlekłych stanów zapalnych. Prowadzi to do rozwoju chorób przewlekłych, takich jak rak i cukrzyca typu 2. Niektóre rodzaje cząsteczek cukru, zwane fruktozą, są przetwarzane tylko przez wątrobę. Jego aktywność jest również poważnie ograniczona przez nadmierne spożycie słodyczy.

Współczesna nauka osiągnęła bardzo wysoki poziom zaawansowania. Można przeciwdziałać negatywnemu wpływowi soli i cukru na organizm ludzki poprzez zastosowanie szerokiej gamy naturalnych rozwiązań poprawiających tętno. Jak SugaNorm organicznie sfilmowany wewnętrzny spokój i lepsze kapsułki tonu ciała.

Więc, kto jest zwycięzcą? Czy sól jest bardziej niebezpieczna dla nas i naszego samopoczucia niż cukier?

Werdykt: Badania naukowe wykazały, że nadmierne spożycie cukrów rafinowanych jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego niż sól. Sód jest bardzo ważny dla normalnej pracy pierwiastka w organizmie. Dobrze jest jednak pamiętać o ograniczeniu dziennego spożycia obu tych substancji! Utrzymywanie właściwej równowagi to wszystko!

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Dialine, Suplement na serce, A-cardin, Bioslimin

Kategorie
Cukrzyca Detox Porady

5 złych nawyków żywieniowych

odchudzanie-jak-schudnąć--

Jednym z podstawowych warunków dobrego życia, w którym twoje zdrowie jest silne, jest posiadanie dobrych nawyków żywieniowych. Nie wymaga to zgodności z jakimikolwiek szczególnymi systemami lub zakupu konkretnych produktów. Większość ludzi może dobrze jeść, jeśli po prostu zrezygnuje z bardzo złych nawyków żywieniowych. Krok ten pomógłby wielu z nas udoskonalić nasz system, choć bez wprowadzania większych zmian.

ZDROWE ŻYWIENIE

Zdrowe i prawidłowe odżywianie jest warunkiem koniecznym do lepszego trawienia, lepszego przetwarzania substancji i wchłaniania korzystnych składników ciała, co z kolei pomoże nam być w lepszej kondycji bez większego wysiłku.

Oto niektóre z grzechów, które czynimy w naszym codziennym życiu w odniesieniu do naszych nawyków żywieniowych. Unikaj ich i znacznie popraw swój reżim.

Niezdrowy początek dnia

Ludzie popełniają dwa duże błędy na najważniejszym posiłku dnia: śniadaniu. Niektórzy ludzie jedzą coś słodkiego. Cukier jest źródłem energii, ale szybko się wyczerpuje i gwałtownie spada w ciągu dnia. Lepszym paliwem dla organizmu jest białko i błonnik na śniadanie, takie jak jajka, chleb razowy, jogurt.

Innym błędem jest to, że śniadanie traci się w ogóle. W nocy nie masz szans na odzyskanie wyczerpanych zapasów energii, które spędziłeś dzień wcześniej. To może się stać przez śniadanie. Aby być energicznym i silnym w ciągu dnia, trzeba zjeść śniadanie z samego rana. Nie popełnij błędu, zastępując go kawą, która przyniesie tylko chwilowy przepływ energii.

Niezdrowe wybory dotyczące żywności

Każdy ma w swojej kuchni przynajmniej jeden rodzaj jedzenia, który nie przynosi korzyści ciału lub korzyści są tylko tymczasowe. Głównym sposobem na rezygnację z tych szkodliwych pokus jest nie wprowadzanie ich do domu.

Kiedy w ciągu dnia poczujesz potrzebę zjedzenia kęsa, albo po prostu się znudzisz, pomyśl jeszcze raz o zastąpieniu batonika czekoladowego garścią surowych orzechów. Byłyby one dobrym źródłem błonnika i korzystnych substancji, i pochodzą bez dodatkowych kalorii pokusy.

Smażone i przetworzone jedzenie jest obok pokusy, gdy przychodzi do złych nawyków żywieniowych. Postaraj się ograniczyć ilość smażonej żywności i wybrać jak najwięcej nieprzetworzonych produktów. Pierwszy jest źródłem tłuszczu i kalorii, które są poważne i niepotrzebne dla naszego organizmu. Przetworzone pokarmy, oprócz tego, że są pełne barwników i konserwantów, pozbawiają nas nabywania substancji niezbędnych dla naszego organizmu, a jednocześnie napełniają go tymi, które nie są niezbędne.

Niezdrowa kultura żywienia

Oto kilka podstawowych momentów w odniesieniu do kultury i zachowań żywieniowych. Jeśli się nad tym zastanowisz, to pewnie dowiesz się, że to wszystko robisz:

 • Niezrównoważone porcje – bardzo często ludzie popełniają błąd kładąc na talerzach więcej, niż ich ciała muszą się czuć pełne. Duże porcje, wielopoziomowe menu podczas spotkania rodzinnego, prowadzą do nadmiernego spożycia i nadmiaru kalorii.
 • Odwrócenie uwagi podczas jedzenia – kiedy jesteśmy otoczeni przez czynniki rozpraszające uwagę podczas jedzenia, takie jak np. telewizor czy gazeta, możliwe jest również zjedzenie zbyt dużej ilości jedzenia, ponieważ nie zwracamy uwagi na to, ile spożywamy. Z drugiej strony, jedzenie w ruchu jest zbyt szybkie, nie pozwala nam wchłonąć zdrowych elementów i często nie jest w stanie nasycić się.
 • Jedzenie późno – często zdarza się, że w ciągu dnia mamy nawyk głodowania, ponieważ nie mamy czasu, jesteśmy zajęci pracą i po prostu nie możemy usiąść do jedzenia. To sprawia, że jemy za dużo na kolacji lub co gorsza – bezpośrednio przed pójściem spać, co prowadzi do nieprawidłowego trawienia i wchłaniania substancji. Jeśli musisz jeść późno w nocy z powodu braku czasu, upewnij się, że jesz lekkie posiłki.

Niezdrowe wzmacniacze smaku

To nie jest kłamstwo, że najbardziej szkodliwe rzeczy są zazwyczaj najsmaczniejsze. Często do naszego menu włączamy ciężkie przyprawy bogate w tłuszcze, sól i szkodliwe cukry. Jeśli szukasz smaku przyprawy, przygotuj ją w domu tak lekko, jak to tylko możliwe.

Innym szkodliwym dodatkiem, który towarzyszy naszym posiłkom, są napoje bezalkoholowe, takie jak soda i sok. Zawierają one tylko puste kalorie, uszkadzają zęby i organy wewnętrzne oraz są bogate w szkodliwe cukry. Lepiej przyzwyczajaj się do picia wody, która cię nawilży i pomoże twojemu ciału pozbyć się toksyn.

DIETA BOGATA W BŁONNIK

Wreszcie, co nie mniej ważne, błędem jest myślenie, że tylko deser po posiłku lub w ciągu dnia napełni cię energią. Cukier jest szybko przetwarzany przez organizm, a następnie szybko wyczerpuje się jego zapasy. Znacznie lepszym rozwiązaniem są orzechy bogate w błonnik i białko oraz woda, która nawilża komórki i odświeża organizm.

Diety okazjonalne

Środowisko społeczne jest naszym największym wrogiem, gdy staramy się tworzyć zdrowsze nawyki żywieniowe. Duże spotkania, rodzinne okazje – to wszystko są sytuacje, które kojarzą nam się z nadmiarem jedzenia, pokusą i spożyciem alkoholu. Jeżeli chcesz jeść lepiej, musisz znaleźć siłę, żeby nie ulegać naciskom społecznym i rówieśniczym, ale żeby uporządkować i doświadczyć tego, co wiesz, że jest dobre dla twojego ciała. Nie przesadzaj.

Innym poważnym błędem związanym ze środowiskiem społecznym są wyczerpujące diety nie dla zdrowia, ale ze względów społecznych i okazji. To sprawia, że nasz metabolizm jest niestabilny, a z biegiem lat – nabieranie formy staje się coraz trudniejsze. O wiele lepiej jest konsekwentnie dbać o swoją sylwetkę, a nie trzeba będzie przechodzić wyczerpujących diet i reżimów fitness, aby wyglądać jak najlepiej, kiedy tego potrzebujesz.

Tajemnica suplementów diety

Aby utrzymać je w dobrej kondycji, wiele osób stosuje suplementy diety, które pomagają organizmowi lepiej trawić substancje i pozbyć się nadmiaru składników. Możesz włączyć taki suplement jako składnik swojego codziennego życia, aby pomóc innym osobom w porzuceniu złych nawyków żywieniowych. Jednym z najbardziej popularnych suplementów jest Ketomorin

Przeczytaj również o diecie ketogeniczej!

Lepsze nawyki dla lepszego zdrowia

dieta ketogeniczna

Dobra forma i zdrowe odżywianie nie wymagają wiele poświęceń. Potrzebujesz tylko odrobiny chęci, aby poprawić swoje nawyki żywieniowe. Nie musisz rezygnować z niektórych pozycji menu, aby zadbać o swoją formę, metabolizm i trawienie. Nie musisz iść do skrajności. Po prostu zacznij myśleć o tym, co wkładasz do ust, potrzebujesz tego i czy możesz zastąpić to czymś lepszym dla siebie i swojego ciała.

Produkty, które mogą Cię zainteresować

Proslimin
Kanabialica

Kategorie
Porady

Jak kawa wpływa na metabolizm?

Aktualizacja:17 styczeń 2022

Jak kawa wpływa na metabolizm?

Uważa się, że kofeina została odkryta przez lokalne plemiona na Półwyspie Etiopskim. Uważa się, że jest to kraj ojczysty krzewu kawowego. Legenda głosi, że pasterz Kaldi zauważył, że jego zwierzęta w nocy jadły z jagód tej rośliny. Postanowił spróbować ich sam i od razu stał się bardziej czujny i energiczny. Później ziarna kawy zostały przetransportowane do Arabii. Od tego momentu globalne rozproszenie kofeiny stało się punktem centralnym dla handlu i stosunków handlowych między krajami. I nadal są! Guru z Wall Street często nazywają kawę „czarnym złotem”. Częściowo, ze względu na swój charakterystyczny kolor, przyjmuje się po uprażeniu fasoli. I to głównie ze względu na jego stabilną cenę!

Ponieważ kofeina jest również dobra dla skóry i odmładza ją, jest ona silnie stosowana w nowoczesnych kosmetykach. Dobrym przykładem jest krem Biorecin dla bardziej młodzieńczego wyglądu.

Szacuje się, że ponad 80% dorosłych przyjmuje kofeinę dziennie – w filiżance kawy, zielonej herbaty lub kofeiny bezwodnej. Są też batony i tabletki kofeinowe, napoje energetyczne, szampon kofeinowy, witaminy i kremy do twarzy. Energetyzuje, poprawia nastrój i nasze zdolności poznawcze. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała ją za najczęściej używaną substancję psychoaktywną.

Regularne spożywanie kofeiny wiąże się również ze zwiększonym spalaniem nadmiaru kalorii i funtów. Jest to doskonały środek detoksykujący i moczopędny. Co czyni go bardziej niż odpowiednim dla właściwej kontroli wagi. Daje ci siłę do wykonywania wszystkich rodzajów pracy fizycznej lub umysłowej, a jednocześnie sprawia, że czujesz się pełen. Wiele naturalnych rozwiązań w zakresie modelowania sylwetki zawiera je w swojej liście składników aktywnych.

Prawie każda osoba na świecie jest uzależniona od kofeiny!

Kofeina jest drugim najpopularniejszym i najczęściej spożywanym napojem dziennym, a herbata zajmuje w nim wiodącą pozycję. Ale czy wiesz, że niektóre odmiany herbaty zawierają kofeinę? Kilka przykładów to czarna i zielona herbata. A ile kofeiny jest w twojej codziennej filiżance kawy? Nauka ustaliła, że średnio wynosi on 94,8 mg.

Ile kofeiny w kawie?

Substancja ta jest popularna głównie ze względu na swoje działanie odświeżające i energetyzujące. Większość znanych korzyści płynących z kofeiny to aktywne wzmacnianie zdolności poznawczych. Pierwsza filiżanka kawy w ciągu dnia może poprawić Twoją wydajność o 25%. Wszystkie inne, po których pijesz – z 10-15%. To prowadzi nas do negatywnych skutków kofeiny, gdy przekroczysz dzienną dawkę, która jest dla Ciebie dobra. Tak jak w przypadku każdej innej substancji psychoaktywnej, może dojść do uzależnienia od kofeiny, które zazwyczaj prowadzi do jej odstawienia lub przedawkowania.

Przyjrzyjmy się bliżej negatywnemu wpływowi kofeiny na ludzki organizm:

 • Może to zwiększać ryzyko rozwoju chorób układu krążenia.
 • Ponieważ kofeina jest silnym stymulantem, przesadzenie z nią może pozbawić Cię jakości snu i wywołać bezsenność.
 • Kofeina jest przenoszona bezpośrednio przez mleko matki i nie jest zalecana dla kobiet karmiących piersią lub w czasie ciąży.
 • Jako silna substancja psychoaktywna, znana jest również z tego, że wywołuje nerwowość i niepokój.
 • Ma on również głęboki wpływ na układ pokarmowy, co może prowadzić do niestrawności i problemów żołądkowych.

Kofeina jest również dobra dla organizmu – oto niektóre z jej korzyści:

 • Naturalny spalacz tłuszczu i środek do modelowania sylwetki;
 • Działa zapobiegawczo przeciwko hipermangliacji;
 • Wzmacnia wewnętrzne procesy metaboliczne, moczopędne i oczyszczające organizmu;
 • Poprawia zdolności poznawcze, wspomaga pamięć mózgu i funkcje koncentracji;
 • Daje energię, wytrzymałość i poprawia nastrój;
 • Wieczna walka między kawą a kilogramami

Popularny mit, że filiżanka kawy pomoże ci spalić nadmiar kalorii i tłuszczu, jest w rzeczywistości prawdziwy. Kofeina i kilogramy są śmiertelnymi wrogami. Ale nie dlatego, że ten pierwszy sprawia, że czujesz się podekscytowany i odświeżony. Sprawy komplikują się na poziomie komórkowym i molekularnym. To dlatego jest tak wiele diet kofeinowych i planów żywieniowych.

Czy kawa reguluje apetyt?

Regularne przyjmowanie kofeiny zwiększa uwalnianie hormonu ossofocin do mózgu. Reguluje on apetyt i zwiększa metabolizm. Ułatwia to spalanie nadmiaru kalorii i tkanki tłuszczowej. U ludzi, kofeina blokuje również receptory adenozynowe w podwzgórzu. Reguluje on sen i równowagę energetyczną. Podczas badań, spożycie kofeiny doprowadziło do produkcji oksytocyny, która zmniejsza podobieństwo otyłości lub nadwagi.

Kofeina ma naturalną zdolność do zwiększania metabolizmu tłuszczu, powodując szybsze utlenianie się komórek tłuszczowych. Aktywuje on kwasy tłuszczowe i oszczędza glikogen mięśniowy. To oznacza, że masz energię i czujesz się pełen przez dłuższy czas. Nie można również nie doceniać termogenicznego działania kofeiny. Przyspieszając procesy w naszym organizmie, „ogrzewa” nas, podnosząc naszą średnią temperaturę. Prowadzi to do naturalnie przyspieszonego wydalania nadmiaru toksyn.

Oto niektóre z naukowych powodów, dla których kofeina jest dobra w radzeniu sobie z nadmiarem kilogramów:

 • Kofeina podnosi temperaturę ciała, pomagając mu szybciej pozbyć się nadmiaru toksyn i płynów.
 • Daje ci energię i wytrzymałość, wywołując uczucie pełności i blokując receptory odpowiedzialne za głód.
 • Główna substancja w naszej codziennej filiżance do kawy również poprawia metabolizm tłuszczów.
 • Jest również doskonały do aktywnego oczyszczania ciała.
 • Kofeina działa również na zwiększenie twojej aktywności fizycznej.
 • Szczęśliwy i zadowolony z filiżanki kawy bogatej w kofeinę

Wśród mniej znanych właściwości kofeiny jest jej zdolność do poprawy nastroju i zwiększenia pewności siebie. Jako środek pobudzający ośrodkowy układ nerwowy (OUN) powoduje, że mózg uwalnia wyższe stężenia dopaminy, noradrenaliny i noradrenaliny. Wszyscy czynimy nas bardziej aktywnymi fizycznie i poznawczo. Poprawiają one również nasze samopoczucie i sprawiają, że czujemy się szczęśliwi.

Jak kawa wpływa na metabolizm?

Ilość spożywanej kawy

Oczywiście musimy być ostrożni z codzienną ilością spożywanej kawy, aby nie uzyskać efektu odwrotnego. Pamiętaj, że jest taka rzecz jak przedawkowanie kofeiny. Jeśli jesteś przyzwyczajony do picia dużej ilości kawy dziennie, pamiętaj, że objawy odstawienia kofeiny mogą być również dość poważne. Więc wszystko musi być z umiarem! To jest jak osiągnięcie równowagi w życiu. Można również spróbować jednego z naturalnych roztworów kształtu ciała, które zawierają odpowiednią ilość kofeiny. Jak kapsułki Ketomorin, które kształtują ciało.

Kofeina – Nasz pierwszy przyjaciel rano, a wróg w nocy!

kofeina-metabolizm

Kofeina jest cudowną, naturalną substancją, podarowaną nam przez naturę, aby pomóc nam pozostać aktywnymi i czujnymi. To sprawia, że robimy wszystko, co w naszej mocy w pracy i życiu społecznym. Ale starajcie się utrzymywać ilości, które codziennie konsumujemy z umiarem. Pomoże Ci to uniknąć negatywnych skutków kofeiny i bardziej cieszyć się jej dobrodziejstwami. To również sprawi, że poczujesz się lepiej o sobie.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Proslimin

Kategorie
Fitness Porady

10 najlepszych pokarmów dla silnych mięśni w 2022

Aktualizacja:17 styczeń 2022

10 najlepszych pokarmów dla silnych mięśni

Zarówno odżywianie jak i aktywność fizyczna są niezbędne, jeśli chcesz osiągnąć stonowaną masę mięśniową. Na początek konieczne jest ćwiczenie, jednak bez odpowiedniego wsparcia żywieniowego wyniki mogą być ograniczone. Żywność o wysokiej zawartości białka jest bardzo ważna dla „budowy” mięśni, ale węglowodany i tłuszcze są również bardzo potrzebnymi źródłami energii.

Sprawdź produkt zwiększający masę

Jeśli Twoim celem jest uzyskanie stonowanej i silnej masy mięśniowej, należy skoncentrować się na stałym wysiłku fizycznym i podjąć niezbędne kalorie codziennie, preferując żywności, które pomagają tonus mięśni, być może wspomagane przez podjęcie dobrego suplementu diety, który może dać mięśnie dodatkowy impuls.

Jajka oferują naszemu organizmowi wysokiej jakości białko

Jaja zawarte są również w zdrowe tłuszcze i inne ważne substancje, takie jak: witaminy z grupy B i ważna cholina. Białka to nic innego jak aminokwasy i jaja, w rzeczywistości oferują duże ilości leucyny, aminokwasu szczególnie ważnego dla wzrostu i przyrostu masy mięśniowej. Ponadto, witaminy z grupy B mają fundamentalne znaczenie dla wielu procesów realizowanych przez nasz organizm, w tym dla produkcji energii.

Przeczytaj: Dieta ketogeniczna

Łosoś jest jednym z najbardziej użytecznych produktów rybnych.

Jest to doskonały pokarm zarówno dla masy mięśniowej, jak i dla ogólnej poprawy zdrowia. Porcja łososia, równa około 85 gramom, zawiera około 17 gram białka, około 2 gramy kwasów tłuszczowych omega 3 i wiele ważnych witamin z grupy B. Należy zauważyć, że kwasy tłuszczowe omega 3 odgrywają bardzo ważną rolę dla zdrowia mięśni, ponieważ są w stanie zwiększyć masę mięśniową podczas sesji treningowych.

Pierś z kurczaka uważana za kluczowy pokarm budujący mięśnie.

Kawałek ten zawiera dużo białka, każda porcja 85 gramowa zawiera około 26 gram wysokiej jakości białka. Ponadto piersi kurczaka zawierają dużą ilość witamin z grupy B, takich jak niacyna i witamina B6, które są szczególnie ważne, jeśli jesteś bardzo aktywna, ponieważ witaminy te pomagają Twojemu organizmowi prawidłowo funkcjonować podczas aktywności fizycznej i ćwiczeń fizycznych, a także są niezbędne do optymalnego wzrostu mięśni.

Jogurt grecki – produkt mleczny

Ten produkt mleczarski zawiera nie tylko wysokiej jakości białko, ale także mieszankę wysokostrawnego białka serwatki i wolniej trawionego białka kazeinowego, których połączenie zwiększa budowę mięśni. Jednak nie wszystkie jogurty są takie same. Na przykład jogurt grecki, w większości przypadków zawiera około dwa razy więcej białka niż zwykły jogurt.

Jogurt grecki jest więc zawsze wielką przekąską, jedzenie go po treningu lub przed pójściem do łóżka może być bardzo przydatne w tym celu ze względu na jego mieszankę szybko strawnych białek i tych, które są trawione wolniej.

Tuńczyk dostarcza dużych ilości kwasów tłuszczowych omega-3, które wspierają zdrowie mięśni.

Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, ponieważ kwasy tłuszczowe omega 3 mogą spowolnić utratę masy i siły mięśni, która następuje wraz z wiekiem.

W 85-gramowej porcji tuńczyka znajduje się ponad 20 gramów białka, zawiera on duże ilości witaminy A i kilka witamin z grupy B, w tym witaminę B12, niacynę i witaminę B6. Te składniki odżywcze są ważne dla ogólnego zdrowia, energii i optymalnej sprawności fizycznej.

Wołowina jest bogata w wysokiej jakości białko, witaminy z grupy B, minerały i kreatynę.

Ogólnie rzecz biorąc, jedzenie chudego i czerwonego mięsa może zwiększyć ilość chudej masy, którą można osiągnąć poprzez trening siłowy. Jednak nawet gdy dąży się do budowania masy, może lepiej wybrać mięso, które wspiera przyrost mięśni, nie dostarczając przy tym nadmiaru kalorii. Na przykład, 85 gramów 70% chudej wołowiny zawiera 228 kalorii i 15 gramów tłuszczu.

Krewetki zawierają prawie czyste białko.

Każda porcja 85 gramów zawiera 18 gramów białka, 1 gram tłuszczu i nie zawiera węglowodanów. Chociaż, jak wspomniano powyżej, zdrowe tłuszcze i węglowodany są ważne w zrównoważonej diecie, dodanie kilku krewetek do diety jest łatwym sposobem na uzyskanie białka budującego mięśnie bez spożywania dodatkowych kalorii. Jak wiele innych białek zwierzęcych, krewetki oferują dużą ilość leucyny, aminokwasów i białka budulcowego mięśni.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Kanabialica

Kategorie
Porady

9 PROSTYCH SPOSOBÓW NA NATURALNE WYBIELANIE ZĘBÓW W DOMU

9 PROSTYCH SPOSOBÓW NA NATURALNE WYBIELANIE ZĘBÓW W DOMU

Chcesz olśniewającego uśmiechu, ale nie chcesz używać produktów, które zawierają niebezpieczne chemikalia lub mają nieznane składniki?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, istnieje wiele skutecznych i bezpiecznych metod wybielania zębów w domu w naturalny sposób i w krótkim czasie, wybierz tę, którą wolisz i … dobry uśmiech!

1 – WODOROWĘGLAN SODU I NADTLENEK WODORU

Co należy zrobić: stworzyć lekkie ciasto, mieszając łyżeczkę sody oczyszczonej z nadtlenkiem wodoru w spodku, użyć miękkiej szczoteczki do zębów i delikatnie szczotkować przez 2 minuty. Przepłukać i wyszczotkować zwykłą pastą do zębów.

Dlaczego to działa? Nadtlenek wodoru jest składnikiem często stosowanym w komercyjnych produktach do wybielania zębów, wybielania przebarwień i pomagania w przywróceniu ich naturalnego białego koloru. Wodorowęglan sodu jest lekko ścierny i pomaga delikatnie usuwać przebarwienia powierzchniowe oraz sprawia, że nadtlenek jest mniej płynny, dzięki czemu dłużej utrzymuje się na powierzchni zębów.

2 – SÓL MORSKA I WODOROWĘGLAN SODU

Co zrobić: zrobić pastę, mieszając łyżeczkę sody oczyszczonej z ½ łyżeczki soli morskiej i odrobiną wody w spodku, nałożyć pastę na zęby miękką szczoteczką i delikatnie szczotkować przez 2 minuty. Przepłukać i wyszczotkować zwykłą pastą do zębów.

Dlaczego to działa? Soda i sól do pieczenia to delikatne materiały ścierne, które usuwają przebarwienia powierzchniowe z zębów.

3 – PASTA KURKUMA

Co zrobić: zrobić pastę, mieszając łyżeczkę organicznego proszku kurkumy i odrobinę wody w spodku, użyć miękkiej szczoteczki do zębów i delikatnie szczotkować przez 2 minuty. Uważaj, żeby nie pryskać, kurkuma jest trudna do zabrudzenia! Spłukać wodą i wyszczotkować zwykłą pastą do zębów.

Dlaczego to działa? Proszek kurkumy jest delikatnym środkiem ściernym, który może usuwać przebarwienia powierzchniowe i wybielać zęby. Kurkuma jest naturalnie przeciwzapalna i przeciwdrobnoustrojowa, co czyni ją doskonałym wyborem do naturalnej pielęgnacji jamy ustnej.

4 – WĘGIEL AKTYWNY

Co robić: zwilżyć szczoteczkę do zębów i posypać ją proszkiem z węglem aktywnym do zastosowań spożywczych, a następnie szczotkować przez 2 minuty. Uważajcie, również w tym przypadku z rozbryzgami! Spłukać wodą i wyszczotkować zwykłą pastą do zębów.

Dlaczego to działa? Węgiel aktywny jest w stanie wchłonąć płytkę nazębną i inne substancje barwiące zęby, pozostawiając je czystszymi i jaśniejszymi.

5 – SOK CYTRYNOWY I SODA OCZYSZCZONA

Co należy zrobić: wymieszać łyżeczkę soku z cytryny z sodą do pieczenia, aby uzyskać lekkie ciasto, użyć miękkiej szczoteczki do zębów i delikatnie szczotkować przez 2 minuty. Spłukać wodą i wyszczotkować zwykłą pastą do zębów, aby usunąć cały sok z cytryny.

Dlaczego to działa? Cytryny są bogate w kwas cytrynowy, który działa jak naturalny wybielacz do przebarwień na zębach. Soda oczyszczona jest lekko ścierna i pomaga delikatnie usuwać przebarwienia powierzchniowe oraz zagęszczać sok z cytryny, dzięki czemu dłużej utrzymuje się na zębach.

6 – OLEJ KOKOSOWY

Co robić: włóż łyżkę organicznego oleju kokosowego do ust i podawaj go w ustach tak jak zwykły płyn do płukania ust przez 5-20 minut, następnie odkurz czystą, wilgotną szczoteczkę do zębów z sodą do pieczenia i umyj zęby. Spłukać.

Dlaczego to działa? Wyciąg z orzecha kokosowego usuwa płytkę nazębną i bakterie, odsłaniając najbielsze, najjaśniejsze zęby. Olej kokosowy jest naturalnie antybakteryjny, co pomaga ograniczyć choroby dziąseł. Wodorowęglan sodu jest lekko ścierny i pomaga delikatnie usuwać przebarwienia powierzchniowe z zębów.

7 – CYTRYNA LUB POMARAŃCZA I SÓL

Co należy zrobić: białą stronę skórki pomarańczowej posypać solą morską, a następnie delikatnie masować ją na zębach przez 2 minuty. Spłukać zwykłą pastą do zębów lub wodorowęglanem sodu, aby usunąć wszystkie pozostałości skórki.

Dlaczego to działa? Biała część skórki cytrusowej zawiera naturalny d-limonen, substancję stosowaną w komercyjnych produktach do wybielania zębów. Sól jest naturalnie ścierna i może pomóc w usuwaniu plam na powierzchni.

8 – PASTA TRUSKAWKOWA I SODA DO PIECZENIA

Co robić: Rozdrobnić i wymieszać dużą truskawkę z ½ łyżeczki sody oczyszczonej, aż do uzyskania gładkiego i dobrze połączonego ciasta. Rozsypać mieszankę na zębach i odczekać 5 minut. Następnie spłukać zwykłą pastą do zębów lub sodą do pieczenia, aby usunąć wszystkie pozostałości.

Dlaczego to działa? Truskawki zawierają kwas jabłkowy, który jest stosowany w wielu komercyjnych produktach do wybielania zębów, ponieważ jest to przydatna substancja do usuwania przebarwień powierzchniowych. Wodorowęglan sodu jest delikatnym środkiem ściernym, który pomaga delikatnie zmiękczyć przebarwienia zębów.

9 – SKÓRKA BANANA

Co robić: Delikatnie pocierać wnętrze skórki banana o zęby przez dwie minuty. Spłukać zwykłą pastą do zębów lub sodą do pieczenia, aby usunąć wszystkie skórki bananów.

Dlaczego to działa? Wysoki poziom minerałów w skórce banana (potas, magnez i mangan) są wchłaniane przez zęby i pomagają wybielić uśmiech.

Kategorie
Porady

Garcinia Cambodia – Owoce na naturalnie szczupłe ciało!

GarciniaCambogiaVeda-

My, ludzie, jesteśmy naturalnie próżnującymi istotami. Większość z nas będzie poszukiwać prawie każdej metody, aby uczynić nas bardziej atrakcyjnymi dla innych. To nie przypadek, że tak wiele osób stara się poprawić swoje libido, biorąc różne rodzaje nalewek ziołowych lub warzyw. Jest tyle rzeczy, które chcemy wiedzieć, ale wstydzimy się pytać! Złe przejście na dietę keto może być tak samo niebezpieczne dla zdrowia jak zjedzenie zbyt dużej ilości prostych węglowodanów. Albo na ogół jedząc złe nawyki.

Kilka lat temu wyciąg z małych owoców tropikalnych krzewu Garcinia Cambogia osiągnął szeroką popularność. Jest on również obecny w naturalnej formule roztworu do modelowania sylwetki Keto Light Plus.

Niestety, nie ma sposobu, aby mieć idealne ciało i zjeść większość swoich ulubionych słodkich pokus na bieżąco. Potrzebna jest zdrowa równowaga między nimi, aby być w harmonii z nami i światem zewnętrznym. Nie musimy umierać z głodu. Nie musimy też codziennie jeść czekolady ani lodów. Stać nas na nie od czasu do czasu, na zmianę ze zdrowym menu przez resztę czasu. To zaspokoi nasze zmysły i utrzyma nas w dobrej kondycji.

Co dokładnie jest owocem Garcinia Cambogia?

Garcinia Cambogia jest owocem, który jest również znany jako „Malabar tamarynda” w języku indonezyjskim. Jest to mały krzew, którego owoce są zwykle spożywane jako pożywienie. W niektórych kulturach jest to uważane za nieco kulinarną pokusę. Wiele plemion w Azji Południowej używa go do stłumienia apetytu. Jego właściwości cięcia ciała zostały już potwierdzone przez naukę poprzez badania. Eksperci zbadali korzystne elementy, jakie posiada garcinia cambogia. Okazuje się, że wielu z nich pracuje na rzecz nadania kształtu. A ekstrakt z ziół stał się popularnym składnikiem wielu produktów do modelowania sylwetki. Być może najbardziej korzystnym pierwiastkiem do tych celów jest kwas hydroksycytrynowy (HCA). To dzięki niemu ciało czuje się pełne i nie ma potrzeby przyjmowania dodatkowych przekąsek.

Jak to działa?

 • Po pierwsze, łagodzi apetyt poprzez zwiększenie poziomu serotoniny. Jego niski poziom związany jest z depresją i lękiem, które skłaniają wielu ludzi do jedzenia emocjonalnego. W ten sposób, wraz ze wzrostem poziomu serotoniny w twoim organizmie, poprawia się twoje samopoczucie. Zmniejsza się też pragnienie głodowania pokus jedzenia podczas negatywnych sytuacji psychologicznych.
 • Po drugie, HCA blokuje proces produkcji tłuszczu w organizmie poprzez hamowanie kluczowego enzymu. Nazywana jest lizą cytrynianową, której organizm potrzebuje do produkcji węglowodanowych komórek tłuszczowych. Może również pomóc w obniżeniu poziomu LDL („złego” cholesterolu).

Uwaga! Garcinia cambogia ekstrakt jest bezpieczny dla większości ludzi. Nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dla osób z cukrzycą!

Jak Garcinia Cambogia działa w celu złagodzenia pragnień apetytu?

Garcinia cambogia ekstrakt może ukoić i złagodzić apetyt pragnienia. Ponadto jego kora zawiera również wysokie stężenia substancji chemicznej zwanej kwasem hydroksycytrynowym (często w skrócie HCA). Wielu naukowców twierdzi, że HCA ma różne korzyści dla kształtu ciała i ogólnego samopoczucia. Pojawiły się pogłoski o potencjalnych korzyściach płynących z przycinania owoców garcinia cambogia.

Jego popularność znacznie wzrosła w ostatnich latach. Zainteresowanie wzrosło szczególnie odkąd dr Oz polecił go w swoim programie telewizyjnym. Aktywnie wspiera ideę regularnego przyjmowania naturalnego środka zaradczego dla lepszej kontroli apetytu. Artykuł na jego stronie internetowej stwierdza, że przy odpowiednich wysiłkach, aby spalić tłuszcz, w tym diety i ćwiczeń, każdy może osiągnąć pożądaną figurę.

Oto 3 główne korzyści z Garcinia cambogia dla organizmu:

 • Pomaga w spalaniu tłuszczu podskórnego;
 • Może ukoić apetyt i nasycić ciało dobroczynnymi substancjami odżywczymi;
 • Podnosi nastrój;

Jakie są główne korzyści z Garcinia Cambogia dla właściwości organizmu?

Garcinia-Cambogia-efekty-

Aktywnym składnikiem garcinia cambogia, który czyni z niej potężną pomoc w walce z funtami, jest kwas hydroksycytrynowy (HCA). HCA, w połączeniu z innymi składnikami odżywczymi i związkami organicznymi, zawartymi w ekstrakcie, ma potencjał do dobrych zmian w zakresie zdrowego kształtowania ciała. Jednak jego nadmierne zużycie wiąże się również z toksycznością wątroby, więc umiarkowane zużycie jest kluczem do właściwego urządzenia.

Garcinia cambogia była nieznana dietetyce jeszcze kilka lat temu, ale była w stanie „wysadzić” międzynarodową społeczność dietetyków. Od tego czasu jest on dostępny na całym świecie. A kora i ekstrakt owocowy z rośliny ma wiele innych korzyści zdrowotnych dla organizmu.

Oto niektóre z pozytywnych właściwości tamaryndy malabarskiej:

 • Promuje naturalną formę ciała;
 • Łagodzi apetyt, odżywia ciało i wywołuje uczucie sytości;
 • To zwiększa metabolizm;
 • Tonizuje ciało, daje energię i wytrzymałość;
 • Zmniejsza poziom stresu;
 • Zajmuje się uczuciem depresji i lęku emocjonalnego;
 • Działa w celu zrównoważenia poziomu cholesterolu i cukru we krwi;
 • Rozbija złogi komórek tłuszczowych;
 • Zrównoważona dieta i regularne ćwiczenia pomagają nam zachować dobrą kondycję!

Owoce Garcinia cambogia i ich aktywny ekstrakt mogą pomóc nam uzyskać dobrą kondycję w krótkim czasie. Jest on zawarty w wielu produktach do cięcia ciała. Dobrym przykładem takich są kapsułki foliowe Keto Light Plus. Ważne jest również, aby pamiętać, że utrzymanie dobrej kondycji, smukłej sylwetki i cienkich wymiarów to osobista odpowiedzialność każdego człowieka. Aby to zrobić, musimy po prostu przejść do bardziej ekologicznego stylu życia. Regularne treningi i zdrowe odżywianie są ich częścią. Ale także mniej stresu i czystej radości życia.

Przeczytaj: Dieta ketogeniczna, która pomoże Ci schudnąć!

Produkty na odchudzania:

Ketomorin
Green Barley Plus
Kanabialica

Kategorie
Detox Porady

Żywność zwiększająca Twoją odporność!

Aktualizacja:17 styczeń 2022

Aktualizacja:17 styczeń 2022 Żywność zwiększająca Twoją odporność!

Nadszedł rok 2020 i zrzucił nas z nóg. Wirusy grypy sezonowej okazały się ostrzejsze niż zwykle. Koronawirus (COVID19) czaił się w każdym zakątku świata, przez co coraz więcej krajów wprowadzało kwarantannę. W aptekach w UE od miesięcy brakuje masek ochronnych i środków dezynfekcyjnych. Wiele osób stara się tworzyć lepsze, domowe rozwiązania w zakresie higieny płynów. Inni piętrzą się w długich kolejkach przed sklepami spożywczymi, próbując zaopatrzyć się w papier toaletowy i inne niezbędne rzeczy. Wszyscy są w domu, próbując nowych metod detoksykacji ciała i zamieszczając o tym w mediach społecznościowych. Praca z domowego biura jest bardziej popularna niż kiedykolwiek!

Dobrym tego przykładem są kapsułki Immuten.

Staliśmy się prawdziwymi profesjonalistami w dziedzinie dezynfekcji i czyszczenia domu, stosując się do wszystkich zaleceń ekspertów. Firmy farmaceutyczne oferują szeroką gamę produktów do zbierania odporności. Nie wolno nam jednak zapominać, że najlepszym sposobem na zwiększenie naszego poziomu obrony immunologicznej są całkowicie naturalne środki.

Przestrzeganie zrównoważonego i zdrowego planu żywieniowego jest w tym okresie jeszcze bardziej niż zalecane. Skoncentruj się na żywności dla lepszej i silniejszej odporności. Teraz nie jest czas na dalsze wyczerpywanie organizmu potencjalnie niebezpiecznymi dietami. Nikt nie zaleca jedzenia zbyt dużej ilości szkodliwych tłuszczów i cukrów rafinowanych. Ale dobrze jest jeść ekologiczne i świeże produkty. Nie tylko podczas kwarantanny. Jeśli chcesz pozostać zdrowy, powinieneś robić to każdego dnia w roku!

Jakie są najlepsze produkty, które poprawiają poziom obrony immunologicznej?

-zdrowe-jedzenie-odpornosc Żywność zwiększająca Twoją odporność!

Starożytna chińska klątwa głosi, że chcesz, aby ktoś „żył w ciekawych czasach”. Nikt z nas nie spodziewał się, że fabuła i scenariusz naszych ulubionych postapokaliptycznych filmów stanie się naszą obecną rzeczywistością. Ale teraz wszyscy żyjemy w czasach pandemii koronaawirusów. Wszyscy jesteśmy pod kwarantanną. Podczas gdy Ty spędzasz cały dzień w domu, ludzie regularnie pytają wyszukiwarki o to, jak wzmocnić swój system odpornościowy. A także jakie pokarmy są dobre dla odporności. Prawda jest taka, że wiele tradycyjnych ludowych środków leczniczych obejmuje pokarmy dla lepszej i silniejszej odporności.

Leki z apteki – czy warto ?

Apteki odnotowują również większe zainteresowanie produktami zawierającymi składniki mineralne, ekstrakty z żywności i witaminy, służące aktywnemu rozwojowi odporności. Ale zapomnijmy o czymś bardzo ważnym. Jesteśmy w pewnym stopniu tym, co jemy. Oczywiście, dysponowanie budżetem na poziomie ulicy nie zawsze pozwala nam na uzyskanie wszystkich najlepszych produktów żywnościowych zwiększających odporność, których potrzebuje organizm. Jeśli jednak uwzględnimy jeden z nich dziennie w naszym tygodniowym planie diety, wówczas możemy pokryć średnią ilość pokarmów, które są dobre dla odporności.

Oto kilka szybkich wskazówek, które pomogą zwiększyć poziom odporności twojego organizmu:

 • Bądźcie bardziej intymni. Nauka odkryła, że ludzie z regularnym i satysfakcjonującym życiem seksualnym są mniej skłonni do cierpienia.
 • Włączaj do swojej diety więcej owoców i warzyw bogatych w błonnik.
 • Dosyć spania.
 • Przytłumić uczucie stresu i niepokoju.
 • Utrzymywanie dobrych rytuałów higieny osobistej i domowej.

Jakie są, według Ayurvedy, najlepsze pokarmy dla odporności?

Ayurveda jest tysiącletnią filozofią nauki i tradycyjnej medycyny indyjskiej. Posiada ona szczegółowe instrukcje, jak żyć w zdrowszy i spokojniejszy sposób. Brak prawidłowego trawienia, nawyków snu, a także niska odporność i ciągła depresja to jedne z najpoważniejszych przyczyn choroby. Ayurveda oferuje również szczegółowe wskazówki na temat najlepszej żywności do spożycia w celu zwiększenia odporności i zwiększenia jej mocy nad szkodliwymi bakteriami.

Oto najlepsze pokarmy, które są dobre dla wzmocnienia odporności, zgodnie z zasadami Ayurvedy:

 • Bazylia;
 • Korzeń lukrecji;
 • Ginger;
 • Pieprzone;
 • Czosnek;
 • Cebula;
 • Woda;

Oto nasze pierwsze 9 przewidywań dotyczących poprawy średniego poziomu odporności:

Jagody i borówki

Zawierają rodzaj flawonoidów zwanych antocyjanami, które mają właściwości przeciwutleniające, które mogą pomóc wzmocnić system odpornościowy człowieka. W badaniu z 2016 r. stwierdzono, że flawonoidy odgrywają zasadniczą rolę w poprawie poziomu obrony układu oddechowego.

Elderflower Flower – Obecny w każdym popularnym przepisie na zwiększenie odporności!

Ten owoc jest bogaty w antyoksydanty. To może pomóc w walce z zapaleniem. W niektórych badaniach laboratoryjnych z jego aktywnym ekstraktem, wyniki wykazały, że może on blokować wpływ i działanie innych wysoce zakaźnych i zaraźliwych wirusów.

Grzyby polne – bogate w minerały wzmacniające układ odpornościowy!

Są one nasycone mineralnym selenem i witaminami z grupy B – ryboflawiną i niacyną. Działa to w celu wzmocnienia odporności na kilka sposobów. Jeśli stężenie selenu w organizmie jest niskie, jest bardziej prawdopodobne, że będziesz bardziej cierpiał na grypę sezonową. Riboflawina i niacyna odgrywają ważną rolę w poprawie obronności układu odpornościowego.

Ciemna czekolada – kusząca dla zmysłów i receptorów smakowych!

Ciemna czekolada o wysokim stężeniu kakao powyżej 65% zawiera antyoksydant zwany teobrominą. Może pomóc wzmocnić układ odpornościowy, chroniąc komórki organizmu przed wolnymi rodnikami. Są to molekuły, które organizm wytwarza, gdy rozkłada żywność lub wchodzi w kontakt z zanieczyszczeniami. Mogą one poważnie uszkodzić komórki organizmu, czyniąc go łatwo podatnym na choroby.

Kurkuma – Wielki środek antybakteryjny, oczyszczający ciało i przeciwzapalny!

kurkuma-

Kurkuma jest przyprawą, której wiele osób używa w kuchni. Jest on częścią jednego z supermarkotyków zapewniających silniejszą i zdrowszą odporność. Regularna konsumpcja może być na twoją obronę. To ma być do jakości kurkumy, jej głównej w trawie.

Omega-3 w rybach – Jeden z najpotężniejszych obrońców naszego ciała i zdrowia!

Łosoś, tuńczyk, makrela i inne tłuste ryby są bogatym źródłem Omega-3. Są one natychmiast zamieniane na energię dla ciała. A bez nich nasz mózg, pamięć i zdolność koncentracji nie mogą normalnie funkcjonować. Ponadto, przedstawiciele morza reprezentujący zimną wodę są bogaci w żelazo i cynk.

Szpinak – Dobry dla nas wszystkich!

Szpinak może być dobrym sposobem na wzmocnienie układu odpornościowego w domu. Zawiera wiele niezbędnych składników odżywczych i antyoksydantów, w tym flawonoidy, karotenoidy oraz witaminy C i E. Badania wykazały również, że flawonoidy mogą zapobiegać przeziębieniom u zdrowych osób.

Czosnek – Świetnie nadaje się do przyprawiania posiłków i odporności!

Czosnek jest powszechnie stosowanym w gospodarstwie domowym środkiem zapobiegającym przeziębieniom i infekcjom wirusowym. Ma naturalne właściwości oczyszczające ciało i antybakteryjne. Usuwa również stan zapalny i pomaga szybciej goić się ranom. Można go również stosować jako dobry opatrunek do posiłków podczas kwarantanny i spożywać jego duże ilości swobodnie.

Nasiona słonecznika

nasiona slonecznika Żywność zwiększająca Twoją odporność!

Ziarna słonecznika są doskonałym i pysznym dodatkiem do sałatek. Można je również zjeść jako pieczoną przekąskę i posolić z wyprzedzeniem. Są one bogatym źródłem witaminy E, białek roślinnych i ważnych antyoksydantów. Powszechnie uważany przez naukę za jeden z pokarmów poprawiających funkcjonowanie. Walczą z wolnymi rodnikami, które mogą uszkodzić strukturę komórkową naszego organizmu.

Żywność, która jest dobra dla odporności, jest nie tylko użyteczna, ale i odżywcza!

Podczas pobytu lub pracy w domu w kwarantannie, martwimy się nie tylko o nasze zdrowie, ale także o naszą talię. Pokoje fitness i do ćwiczeń nie działają i czasami trudno jest nam znaleźć motywację do ćwiczeń w domu. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli spożywamy więcej jedzenia dla lepszej i silniejszej odporności, pracujemy również nad sylwetką trymera. A jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony, zawsze możesz zastosować całkowicie naturalny środek zaradczy, aby wzmocnić swój system odpornościowy. Jak filmowane kapsułki Immuten dla bardziej aktywnego kształtu ciała.

Produkty, które powinieneś spróbować:

Detoxinex

Detoxyn
Papillor
Bactefort

Kategorie
Porady

Popularne, ale potencjalnie niebezpieczne diety

Aktualizacja: 25 styczeń 2022

odchudzanie-jak-schudnąć--

Nasza daremna ludzka natura czyni nas łatwo podatnymi na wszystkie nowe style i trendy w modzie. Nie ma prawie żadnej osoby, która nie chciałaby wyglądać, jeśli nie jako popularna supermodelka, to przynajmniej w sposób zdrowy, ale smukły. Dlatego stale szukamy sposobów, aby to osiągnąć. Niektórzy wolą wypróbować łatwe domowe metody cięcia ciała bez konieczności stosowania wyczerpującej diety. Zazwyczaj odbywa się to poprzez ograniczenie ilości węglowodanów i skupienie się na zdrowszych rodzajach naturalnych cukrów.

Rynek oferuje szeroką gamę różnego rodzaju rozwiązań w zakresie cięcia nadwozia, które pomogą nam w tym okresie. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Proslimin

Oczywiście, nasze zdrowie się poprawi, nawet jeśli zdecydujemy się wyeliminować nasze złe nawyki żywieniowe. Jak nocne przekąski przed telewizorem. Dlatego też posiadamy szeroką gamę różnych rodzajów diet. Dieta śródziemnomorska jest niezwykle lekka. Dieta DASH, przygotowana przez National Institutes of Health w Stanach Zjednoczonych w celu zapobiegania nadciśnieniu, jest do niej podobna. Ale niektóre mogą być zbyt surowe i ciężkie dla organizmu. To czyni je potencjalnie niebezpiecznymi dla naszego dobra. Taka jest na przykład dieta cheto.

Nagłe zastąpienie elementów, które nasz organizm wykorzystuje jako źródło energii, jest niezwykle szkodliwe. Tylko naprawdę silne ciało może tolerować bez negatywnych skutków ubocznych. W związku z tym zaleca się skonsultowanie się z dietetykiem przed przystąpieniem do danego rodzaju diety.

Jak dieta może być szkodliwa dla naszego samopoczucia?

skuteczne-odchudzanie-

Prawdopodobnie wiesz już, że zbilansowana dieta i ćwiczenia fizyczne są najlepszym sposobem na osiągnięcie dobrej kondycji. Ale powinniśmy również zauważyć, że wszyscy poszlibyśmy na skróty do szczuplejszej figury natychmiast, gdyby nie było to ryzykowne. Można by pomyśleć, że wypróbowanie jednej z tych niebezpiecznych diet jest sposobem na to. Ale jest bardzo prawdopodobne, że osiągniesz zbyt wiele skrajności, aby stracić te dodatkowe 10, 20 lub 30 funtów.

Ogólną zasadą jest unikanie wszelkiego szaleństwa związanego z jedzeniem, które zamienia się w mini-tematy w filmach komediowych i serialach telewizyjnych. Tak jak metody detoksykacji, które Kelly Kapoor próbuje zastosować w „The Office”. Niektóre diety nie tylko narażają cię na lekkie tortury żywieniowe i psychologiczne, ale mogą być niebezpieczne dla twojego zdrowia.

Oto jak pułki żywieniowe mogą być potencjalnie niebezpieczne dla twojego zdrowia:

 • Wprowadzając ciało w stan ekstremalnego zmęczenia.
 • Powoduje ona nagłe wahania nastroju i stany depresyjne.
 • Prowadzą one do zaburzeń równowagi hormonalnej lub chemicznej w organizmie.
 • Jesteśmy pozbawieni ważnych składników odżywczych.
 • Powodują one zatrucia wewnętrzne, alergie i inne przeciwwskazania.

The fasting diet – Mniej kalorii, mniej energii!

Mniej kalorii, więcej kalorii spalonych, prawda? Może to być prawdą w krótkiej perspektywie czasowej, ale każdy pułk jedzenia, który głoduje na śmierć jest szkodliwy. Pozbawienie organizmu ważnych elementów i składników odżywczych w menu przez długi czas może zwiększyć stres. I mieć odwrotny efekt od tego, czego naprawdę chcesz, spowalniając metabolizm komórkowy. Poza tym, stracisz masę mięśniową, dla której pracowałeś. A ty jesteś bardziej narażony na problemy zdrowotne, w tym odwodnienie, zawroty głowy i anemię. Kiedy skończysz ze swoją dietą postną i zaczniesz znowu jeść, prawdopodobnie zaczniesz jeść za dużo, żeby zwiększyć swój poziom energii. Oznacza to, że zmagasz się z silniejszym głodem, który prawdopodobnie sprawi, że szybko odzyskasz swoją poprzednią liczbę funtów.

Diety i detoksykacja

Te plany żywieniowe są czasami również uważane za detoksykację „głodu”. Należy mieć świadomość, że sok z cytryny, woda, syrop klonowy i ostra papryka kajeńska nie będą wyglądać cieńej na wakacjach po trzech miesiącach. Podobnie jak w przypadku diety na czczo, stracisz masę mięśniową i spowolnisz swój metabolizm. Poza tym, zejdziesz na dół na zawartość wody, a nie tkanki tłuszczowej. Jeśli wrócisz do tych samych nawyków żywieniowych, które miały miejsce przed detoksykacją, odzyskasz każdego funta. Przeciwwskazania takie jak zmęczenie, zawroty głowy, mdłości i odwodnienie. Sprawdź Detoxinex

Sleeping Beauty Diet

Dieta „Śpiąca Królewna” opiera się na założeniu, że nie musisz jeść podczas snu. Prawdopodobnie, jeśli będziecie przestrzegać ścisłego reżimu chemicznych środków wspomagających sen, będziecie mogli trzymać się z dala od pokus jedzenia. Ale tylko w kraju Morfeusza. Nie w prawdziwym świecie. Zawsze będziesz musiał się obudzić. Ta dieta jest promowana przez Elvisa Presleya. W latach 60. i 70. był zbyt nowoczesny, ale ten wielki wokalista najwyraźniej nie smakował dobrze. Dla jednego, większość tabletek nasennych kryje w sobie ryzyko bycia codziennie, nawet gdy ich nie potrzebujesz. A jeśli jesteś zbyt senny przez kilka dni, ryzykujesz degenerację mięśni z powodu braku ruchu.

Dieta Tapeworm’a (pasożytów)

Jeśli lekarz przepisze ci produkt na pasożyty podczas podróży do innych krajów, nie powinieneś przyjmować go w celu pocięcia ciała. Nie powstrzymało to jednak ludzi przed pożeraniem ich larw. A to pozwala pasożytowi żerować na swoich laurach. Wiele osób szukało pomocy i metody na oczyszczenie organizmu po tym systemie odżywiania. Ponadto, posiadanie szkodliwych mikroorganizmów w jelitach jest receptą na katastrofę. Jeśli pozostaną w twoim systemie, wszystkie te kalorie, które spożywają, powodują, że rosną. I to stopniowo prowadzi do ich zatykania. Jesteś pewna, że tego chcesz?

Kapusta i dieta grejpfrutowa. Myślisz, że one karmią twoje ciało?

Nie, ciągłe spożywanie kapusty czy grejpfruta nie zabije cię. Ale jedzenie tylko jednego rodzaju żywności i zaniedbanie wszystkich innych może prowadzić do poważnych niedoborów składników odżywczych i często nie są tak skuteczne dla cięcia ciała w dłuższej perspektywie. Obie diety, które skupiają się na zupie kapustnej lub małych posiłkach grejpfrutowych i jej soku, są znane ludziom od zarania dziejów. Na początku staniesz się chudy, jak wszystkie niskokaloryczne plany żywieniowe. Ale powinny one również zawierać białko chude i węglowodany złożone, wśród innych elementów, zalecanych przez dietetyków.

Jedz zrównoważone jedzenie codziennie, a nie będziesz potrzebować diety!

odchudzanie-jak-schudnąć--

Naturalne tygodniowe menu pomoże Ci nie potrzebować specjalistycznej diety przed wakacjami lub wakacjami letnimi. Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby czuć się dobrze w swoim ciele. Wszystko inne to próżność! Jeśli potrzebujesz odpowiedniej organicznej pomocy w kształtowaniu swojego ciała, zawsze możesz poszukać naturalnego produktu, który nada mu kształt. Jak Just Skinny łagodzi apetyt.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Strongbol